uzbek s českým srdcem

Jsme válečníci, zvládneme to. Chci co nejvíc pomoci, říká Mach o katastrofě

Richard Wagner
Richard Wagner
2.5. 2020 22:15
Téma:
UFC

Uzbekistán zasáhla katastrofa nebývalých rozměrů. Jedna z přehrad na řece Syrdarji se protrhla a voda zaplavila široké okolí. Evakuováno bylo na sedmdesát tisíc obyvatel. Tato událost zasáhla i Uzbeka s českým srdcem Machmuda Muradova.

Přívalové deště způsobily katastrofu nebývalých rozměrů, která zasáhla velkou spoustu obyvatel státu, ve kterém vyrostl válečník a jedna z ikon nejen české MMA scény. 

 

Muradov si je však jistý, že jeho národ katastrofu překoná. „Slyšel jsem to. Celý svět dnes probíral to, že se v Uzbekistánu poprvé stalo něco takového. Ve světě je teď válka s koronavirem a navíc do toho přišlo ještě toto, takže je to pro nás Uzbeky ještě větší úder, ale určitě to zvládneme!” říká odhodlaně.

 

Záhy také přináší důvod, proč se jeho země z nečekané rány vzapamtuje. „My jsme všichni válečníci, takže to zvládneme. Jsem rád, že prezident dorazil přímo na místo neštěstí, vzal to pod vlastní kontrolu. Pro lidi to byla obrovská podpora,” ocenil Muradov.

 

„Myslím si, že co nejdřív bude všechno v pohodě a všichni lidé, kteří museli utéci, se vrátí domů a prezident jim vynahradí škody a pomůže jim,” doufá bojovník, který má v novém roce smůlu. Galavečer v Brazílii se nakonec obešel bez jeho účasti, anžto soupeř kvůli zranění duel odřekl a osud UFC 249 již jistě znáte.

 

Muradov má dokonce informace přímo z přehradou zatopené oblasti. „Přímo v tom místě jsem nebyl, ale vím, kde to je. Tu přehradu znám. Přímo neznám lidi, kteří tam žijí, ale jsou tam kamarádi a známí mého bratra. Ti říkají, že situace na místě je seriózní.”

Třicetiletý mistr bojových umění ale jen nečinně nepřihlíží, nýbrž hodlá přiložit i ruku k dílu. „Rád bych pomohl. Už jsem natáčel video pro uzbeckou televizi. Lidé dokonce složili i píseň. Jsou fondy a budeme se snažit pomoci co nejvíc. Každá těžká situace nás ale posílí a poučí,” říká s náturou válečníkům typickou.

 

„Chtěl bych rád pomoci. Kdybych mohl, tak bych teď letěl domů za rodiči. Chtěl bych vidět a podpořit svojí rodinu. Nemohu tam letět, protože čekáme miminko a nechci riskovat. Letěl bych nejdřív měsíc po porodu,” připomíná závěrem, že v rámci karantény se svou přítelyní Monikou Bagárovou vyhlížejí příchod svého prvního potomka. 

I když kvůli koronaviru nemůže zápasit přímo v oktagonu, pořád pilně dře a připravuje se na svůj další zápas. Po uvolnění situace by se měl objevit na jednom z prvních možných galavečerů. Máme se tak na co těšit!

 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   Pobouření

   10:00

   Evropská liga - Nejhezčí góly podzimu

   10:25

   Fotbal: AC Sparta Praha B - FK Dukla Praha

   12:30

   Winter Games NZ - Obsidian Big Air

   13:00

   Florbal: Oilers - Tiikerit

 • Nova Sport 2

  • NHL: Pittsburgh Penguins - New York Rangers

   09:00 10:45
   10:45

   NHL: Arizona Coyotes - Vegas Golden Knights

   12:25

   Magazín NBA Action (5)

   12:50

   NBA - akce měsíce

   12:55

   Fotbal: FK Ústí nad Labem - SK Slavia Praha B

   14:35

   Evropská liga - podzim 2020

Celý program