IndyCar St. Petersburg

V trénincích uspěli Andretti a Dixon, dva jezdci bourali. VIDEO

Loňský vítěz 500 mil Indianapolis v St. Petersburgu
Zdroj: Profimedia
Loňský vítěz 500 mil Indianapolis v St. Petersburgu

V pátek začal ve floridském St. Petersburgu první závodní víkend letošní sezóny šampionátu IndyCar Series. Nejlepším časem jej zahájil pokračovatel slavného závodnického klanu Marco Andretti. Odpoledne byl nejrychlejším novozélandský šampion Scott DIxon. Will Power a Takuma Sató v průběhu tréninků havarovali.

Po prvním tréninku svítilo na prvním místě výsledkové listiny známé jméno. Nejrychlejší čas, 1:03.7559, zajel Marco Andretti, vnuk slavného Maria Andrettiho, mistra světa Formule 1 z roku 1978. Marco startuje za tým otce Michaela, který má sám za sebou úctyhodnou kariéru v americkém motorsportu.

 

Za ním skončili ve výsledkové listině zkušení piloti týmu Chipa Ganassiho, Tony Kanaan a Scott Dixon, oblíbený Kanaďan James Hinchcliffe obsadil čtvrtou příčku a elitní pětku uzavíral loňský šampion Simon Pagenaud.

 

Trénink se neobešel bez menšího karambolu. Na svědomí jej měl šampion z roku 2014 Will Power, který neodhadl nájezd do desáté zatáčky, dostal smyk a zadní částí vozu vrazil do ochranné bariéry. Vůz utrpěl jen lehčí poškození. Vloni svojí formuli Power v St. Petersburgu v pátečních trénincích zdemoloval podstatně více.

Kompletní výsledky prvního tréninku najdete ZDE

 

Nehoda Willa Powera

 

Odpolední trénink se také neobešel bez karambolu. Svůj vůz hned na začátku tréninku zdemoloval Takuma Sató. Poškození bylo tak vážné, že Japonec po nehodě ve 14. zatáčce musel zbytek tréninku vynechat.

 

Nejrychlejší čas zajel trojnásobný šampion IndyCar Scott Dixon. Andrettiho dopolední čas vylepšil o více jak vteřinu, ovšem nově mají jezdci v tréninku možnost jezdit na měkké sadě pneumatik. Do loňska měli piloti na závod jen tři sady, jednu novou museli použít v závodě, zbylé dvě zpravidla využili v kvalifikaci. Teď mají k dispozici sady čtyři, jednu musí odevzdat už po pátečních trénincích.

 

 

Za Dixonem zajel druhý nejlepší čas Will Power, který v předchozích devíti závodech v St. Petersburgu získal šestkrát pole position. Dixonův stájový kolega Tony Kanaan obsadil čtvrtou příčku. Do první pětice se dostali také Charlie Kimball, jediný závodník, který kromě soupeřů bojuje také s cukrovkou, a zkušený Francouz Sebastien Bourdais.

 

Kompletní výsledky druhého tréninku najdete ZDE.

 

V sobotu piloty čeká třetí trénink a kvalifikace, v neděli pak první letošní závod, který na programu Nova Sport 2 přenášíme živě od 17:30
 

vbo TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:05 14:50

   NHL: Colorado Avalanche - Detroit Red Wings

   14:50

   Marek Hyka - Hlavou dolů (2)

   15:05

   Element (405)

   15:20

   SkiTour 2020 – Bedřichovský Night Light Marathon

   15:30

   Road to the NHL Winter Classic (3/3)

   16:15

   NHL: Minnesota Wild - Florida Panthers

 • Nova Sport 2

  • 11:15 13:45

   NBA 360

   13:45

   NBA: Boston Celtics - Los Angeles Lakers

   15:50

   UFC 246: McGregor vs. Cowboy

   17:55

   Basketbal: Teksüt Bandirma - RASTA Vechta

   19:50

   Cape Pioneer - Part 2

   20:15

   Winter Games - Freeski & Snowboard

Celý Program