Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 15.2. 2017 10:55
liga mistrů povedené narozeniny

V Realu ho nechtěli, teď zničil Barcelonu! Di María si dal dárek

Angel di Maria
Zdroj: Profimedia

Kdo sledoval úterní galapředstavení, které v osmifinále Ligy mistrů předvedli fotbalisté PSG proti Barceloně, asi nestačil valit oči, když na konci zápasu skóre ukazovalo 4:0 ve prospěch francouzského týmu. Hlavním strůjcem čtyřgólového výprasku byl ale muž, který Barcelonu moc dobře zná z dob, kdy několik sezon hrál v konkurenčním Realu Madrid. Tehdejší trenér Carlo Ancelotti ale s Argenticem dál do sestavy nepočítal. Kdyby tenkrát vedení Bílého baletu jen tušilo...

Do Madridu tenhle chlapík, který gól slaví zásadně dlaněmi do tvaru srdce, přišel v roce 2010 z Benficy Lisabon. Přihrával, dával i góly a byl platným hráčem v sestavě.

 

Jenže v roce 2013 přišel do klubu Ital Ancelotti a ten Di Máriu v sestavě posunul do pozice útočného záložníka, kde sekundoval Modričovi s Ronaldem. Jeho pozice pak pochopitelně slábla, tolik nenastupoval a pokles formy v roce 2014 vyústil stěhováním do Anglie. Přestoupil do Manchesteru United.

 

Od Rudých ďáblů sice dostal na záda legendární sedmičku, ale Cantonu, Beckhama ani Ronalda, kteří jí nosili před ním, nenapodobil, spíše naopak. Relativně brzy se zranil a pak navíc v zápase FA Cupu chytil rozhodčího za dres a vysloužil si trest. Na konci sezony 2015 byl experty zařazen mezi jednu z nejhorších akvizic klubu a tak přišel v létě poněkud prapodivný přestup do francouzského velkoklubu.

 

 

Nutno podotknout, že v barvách PSG se devětadvacetiletému záložníkovi daří zatím velice dobře. Ostatně jeho dva góly do sítě Barcelony, kterými vyhecoval své spoluhráče k výslednému debaklu 4:0, mluví za vše.

 

A jen taková maličkost závěrem. Dvougólovým večerem si Ángel věnoval dárek ke svým 29. narozeninám, které včera po zápase oslavil v šatně se svými spoluhráči.

mm TN.cz