Příprava na NHL bodovali i další češi

V přípravě zářil hlavně Hudler. Dvěma góly zařídil výhru Flames!

Jiří Hudler
Jiří Hudler

V úterních přípravných zápasech NHL zářilo hned několik Čechů. Nejvíce se povedla předsezónní generálka Jiřímu Hudlerovi, který pomohl dvěma góly k výhře Calgary nad Coloradem. Po jedné trefě si připsali Milan Michálek a Dmitrij Jaškin.

V přípravném zápase mezi Calgary Flames a Coloradem Avalanche si o pozornost řekl především Jiří Hudler. Český útočník se v utkání prosadil hned dvěma góly a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu.

Poprvé se mezi střelce zapsal už po 24. vteřinách, když mu přihrál Johnny Gaudreau, který využil chvilkovou nepozornost obránců Colorada. Druhou branku přidal Hudler po střele Michaela Frolíka, kterou tečoval do odkryté brány za záda bezmocného Calvina Pickarda. Frolík pak byl zvolen třetí hvězdou zápasu.

V souboji Ottawy Senators a Winnipegu Jets proti sobě nastoupili další čeští hráči. Útočník Milan Michálek z týmu senátorů překonal Ondřeje Pavelce po 12. minutách zápasu a byla to jeho zároveň první trefa v přípravě před novou sezónou. Michálek přidal ještě asistenci na druhý gól Ottawy, který vstřelil Zach Smith a po druhé třetině prohrával Winnipeg už 3:0. Nepříznivé skóre však Pavelcův tým otočil a v prodloužení rozhodl o výhře Jets Mark Scheifele.

PSALI JSME:

Po operaci kyčle nastoupil poprvé také Aleš Hemský, který se chystá na druhý ročník v dresu Dallasu. V přípravě poměřili Stars síly se St. Louis a Hemský hned asistoval u vedoucího gólu svého týmu. Ještě před polovinou druhé třetiny vyrovnal na 1:1 český mladík Dmitrij Jaškin a jeho Blues otočili skóre a do třetí třetiny odcházeli za stavu 3:1. V poslední části ještě přidal čtvrtou branku St. Louis Troy Brouwer.

Do utkání mezi San Jose Sharks a Vancouverem Canucks nastoupil český útočník Tomáš Hertl, který asistoval na gól Tommyho Wingelse. Za Canucks vyrovnal o osm minut později Jared McCann. Ovšem poslední slovo měl Brent Burns, který našel místo mezi betony brankáře Millera a rozhodl o výhře Sharks 2:1.

• 15:20 16:55

Florbal: Storvreta IBK - IBK Dalen