Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

charita může pomoci každý

V Plzni uspořádají Čišovskému aukci: Dražit se budou kopačky

marian cisovsky
Zdroj: facebook.com

Pavel Horváth společně s přáteli Mariána Čišovského založili organizaci Spolek 28, která má za cíl pomáhat slovenskému fotbalistovi v boji se zákeřnou chorobou. S finanční podporou by měla pomoci také speciální dražba kopaček, která vznikla díky blízké spolupráci Spolku 28 a plzeňského fotbalového klubu.

Pavel Horváth neasistuje pouze na lavičce Viktorie Plzeň, ale společně s charitativní organizací pomáhá lidem, kteří bojují se zákeřnou chorobou.
 

"Cílem této akce je pokusit se prostřednictvím dražby získat finanční prostředky nejen pro Mariána, ale zároveň také na pomoc dalším lidem, kteří bojují s Amyotrofickou laterální sklerózou,“ přibližuje cíle unikátní akce Pavel Horváth, který zároveň doplňuje: „Dražba by měla být výzvou pro sběratele sportovních artefaktů stejně jako pro ty, kteří chtějí podpořit správnou věc. Pevně věřím, že fanoušci se při ní dobře pobaví a zároveň se nám společně podaří pomoci dobré věci.


Na konci měsíce října bude zveřejněn odkaz na stránky aukce, ve které budou všem zájemcům k dispozici zarámované a podepsané kopačky fotbalistů Viktorie Plzeň.
Speciální dřevěné boxy budou vyzdobeny grafikou ve viktoriánských barvách, ke každým kopačkám bude vydán certifikát pravosti s podpisem daného fotbalisty, Pavla Horvátha i Mariána Čišovského,“ říká k chystané akci tiskový mluvčí Viktorie Pavel Pillár, který zároveň dodává: „Aukce bude probíhat zhruba po dobu tří týdnů, vítězné zaplacené částky budou posílány přímo na účet Spolku 28.

 Viktoria Plzeň a Spolek 28 již v červnu zorganizovaly červnovou rozlučku Pavla Horvátha. Charitativní duel vynesl Mariánovi celkovou částku přesahující 350 tisíc korun.Jsme velmi rádi, že spolupráce dále probíhá, akce ´Kopeme pro Čišu´ však nebude čistě plzeňskou záležitostí. K této iniciativě se spontánně chtějí přidat další kluby a stranou nezůstanou ani národní celky Česka a Slovenska. K dispozici máme již nyní také kopačky Pavla Nedvěda a dalších fotbalových osobností let minulých, fanoušci si budou moct volit z opravdu unikátních párů kopaček napříč klubovým spektrem,“ zakončuje základní informace k chystanému projektu Pavel Horváth.
 

fcviktoria.cz TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Nova Cup 2019 - Mikulov

   11:20

   Off-road Maraton (6)

   11:45

   Truck Racing Magazine (9)

 • Nova Sport 2

  • 04:35 07:05

   NBA: Los Angeles Clippers - Los Angeles Lakers

   09:00

   Basketbal: ERA Nymburk - Gaziantep

   10:40

   RunTour – Praha

   10:50

   Element (398)

   11:00

   MONETA Czech PGA Tour (6)

   12:00

   NBA: Toronto Raptors - New Orleans Pelicans

Celý Program