Velký zájem

V O2 Aréně padl rekord! Tolik lidí na hokej ještě nikdy nepřišlo

Hokejisté Flyers oslavují gól. Jak je vidět za nimi, v hledišti není ani jedno volné místo

Opět se ukázalo, že čeští fanoušci mají NHL hodně rádi. Na páteční zápas v pražské O2 Areně mezi Philadelphií Flyers a Chicagem Blackhawks (4:3) dorazilo 17 463 diváků, což je nový rekord libeňské haly. Nikdy předtím se nestalo, aby na hokej přišlo tolik příznivců.

Tahákem číslo jedna byl bezesporu Jakub Voráček. Jeden z lídrů Flyers a také kapitán národního týmu. Na něj se těšila drtivá většina fanoušků. Na druhé straně zase nastoupili útočníci David Kämpf a Dominik Kubalík, který si odbyl svůj debut v NHL.

O2 Aréna pak praskala ve švech a organizátoři ohlásili ve třetí třetině, že duel je vyprodaný. Na hokej zavítalo 17 463 diváků. „Je to nový rekord arény na hokejovém utkání,“ informoval člen mediálního týmu NHL Jeff Day.

Dosavadní rekord držel šestý finálový zápas v sezoně 2015/16 mezi Spartou a Libercem. Na něj dorazilo 17 014 diváků, kteří viděli výhru Severočechů 2:1 v prodloužení, a tím pádem i oslavy mistrovského titulu.