Publikováno 5. 5. 2018
Hokejista Bývalý bitkař

V NHL řezal soupeře, teď myslí na smrt: Mozek věnuji vědcům!

Daniel Carcillo
Zdroj: Profimedia
Daniel Carcillo

Daniel Carcillo už tři roky hokej nehraje. A když ho hrál, spíše než góly sbíral trestné minuty. V NHL platil za obávaného bitkaře, ale kvůli neustálým problémům s otřesy mozku už nemohl dál pokračovat. I proto teď jasně říká: "Až zemřu, dám svůj mozek vědě," čímž chce pomoci objasnit několik záhadných smrtí někdejších hokejových bitkařů.

Bývalé levé křídlo Philadelphie, Chicaga či Phoenixu napsalo své rozhodnutí na sociální sít. "Je to jedna z nejděsivějších a nejtěžších věcí, kterou jsem kdy musel napsat, ale tady to je. Zavázal jsem se, že věnuji můj mozek Carrickově institutu, aby byl použit na výzkum a prohlubování znalostí o traumatických poraněních mozku, které jsem prodělal během hraní v NHL," uvedl Carcillo na Twitteru.

 

 

Carcillo chce zabránit dalším tragédiím, které potkaly hned několik bitkařů z NHL. Steve Montador, Wade Belak, Rick Rypien či Derek Boogard. Tyhle tvrďáky spojuje to, že se na ledě řezali hlava nehlava a pak si vzali život. Nejpravděpodobnějším důvodem jsou deprese, kterými hráči trpěli právě možná kvůli poraněním mozku.

 

 

Daniel Carcillo odehrál v NHL 429 zápasů, ve kterých nasbíral 100 bodů (48+52) a 1233 trestných minut. Ve své sbírce má dva Stanley Cupy s Chicagem. V soukromí měl už během kariéry problémy s alkoholem a dalšími návykovými látkami. V současnosti se věnuje nadaci, která pomáhá sportovcům, kteří mají dlouhodobě problémy související s otřesy mozku.

lju TN.cz