video šest krásných gólů

V NHL byla česká noc: Jágr není sobec, nahrával do prázdné brány!

Jaromír Jágr a jeho spoluhráči z útoku
Zdroj: NHL media

Mohl dát svůj další gól a rozšířit tak báječné statistiky. Jaromíru Jágrovi už se otevírala prázdná brána. Ale ikona s číslem 68 ještě nesobecky nahrála spoluhráči.

Jonathan Huberdeau tak po Jágrově asistenci pečetil vítězství Floridy v Bostonu na 4:1. Panthers tak získali další dva důležité body v dostizích o play off.

Ale nejen Jágr byl v noci na pátek v zámořské NHL vidět. Nádhernou trefou zaujal třeba Jakub Nakládal z Calgary. Rána od modré do šibenice po parádním kontru sice na prohře Flames nic nezměnila, ale český bek si opět řekl o pozornost.

Radost z gólu měl i Radko Gudas, který opět zvýšil šance Philadelphie na prodloužení sezony ve vyřazovacích bojích. Jeho rána od modré čáry přispěla k vítězství 4:2 v Coloradu a také pomohla Jakubovi Voráčkovi navýšit počet nahrávek na 40.

Petr Mrázek z Detroitu asi nepoděkuje Tomášovi Plekancovi. Red Wings vedli doma už 4:0, když v poslední třetině centr Canadiens korigoval skóre. Mrázek přišel o čisté konto a nakonec se ještě bál o vítězství, protože hosté dokázali dát další dva góly a zdramatizovali zápas na konečných 4:3.

Ve Phoenixu se hrál zápas jako z české extraligy. Aleš Hemský nejdřív vyrovnával nádherným blafákem na 1:1 a pak přišly chvilky Martina Hanzala.

Urostlý cent díky skvělé práci před brankou znovu vrátil Arizoně vedení a zaznamenal už svůj 100. Gól v NHL. V poslední třetině pak Hanzal ještě jednu trefu přidal a stanovil konečný výsledek 3:1.

• 09:00 09:05