Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 11.2. 2016 18:11
nova sport 2 vysíláme

Už je to tady! V Newcastlu startuje druhé kolo Premier League Darts

Premier League Darts
Zdroj: TN.cz

Minulý čtvrtek rozehrála desítka nejlepších šipkařů světa letošní ročník Premier League Darts. Z anglického Leedsu se světová elita stěhuje blíže ke skotským hranicím, konkrétně do severoanglického Newcastlu. Tam se ve čtvrtek znovu utkají o další body do tabulky. Přímý přenos na stanici NOVA Sport 2 začíná ve čtvrtek od 20:05.

První kolo bylo hodně nepříznivé pro favority. Světová jednička Michael Van Gerwen podlehl Angličanu Jamesovi Wadeovi 4:7, a vyšel tak v prvním kole bodově na prázdno. Stejně dopadl také legendární Phil Taylor, který prohrál s Raymondem Van Barneveldem 2:7.

 

Výborně si naopak vedl Dave Chisnall, který naprosto s přehledem vyřídil Roberta Thortona, kterému nedal šanci, a jednoznačně zvítězil 7:0. Výborně si vedl také Adrian Lewis, který porazil svého krajana Michaela Smithe. Vítězně vkročil do turnaje také extravagantní Peter Wright, který si poradil s Michalem Smithem, pro kterého to byla ten večer už druhá porážka.

 

Nejočekávanější duel bude samozřejmě mezi van Gerwenem a Andersonem, ale já jsem osobně také velice zvědavý na to, co předvede Michael Smith. Minulý čtvrtek 2x prohrál po ostudných výkonech, ale teď o víkendu předvedl úžasný průměr 132,6 na tři šipky v kvalifikačním turnaji na UK Open. Pokud se mu povede setřást ze sebe nervozitu, může být černým koněm celé ligy,“ říká Pavel Korda, expert stanice NOVA Sport.

 

V Newcastlu vstoupí poprvé do turnaje úřadující mistr světa Gary Anderson, kterého hned při jeho letošní premiéře čeká pořádně kvalitní soupeř. Zahraje si totiž proti Mighty Mikeovi, který by si ve druhém kole rád zlepšil reputaci z Leedsu. A nemohl si přát lepšího soupeře, proti kterému může ukázat, že mu právem náleží titul světové jedničky v tomto sportu.

 

Těžký duel čeká také na Petera Wrighta, který se střetne s Raymondem Van Berneveldem. Souboj o první místo pak nabídne souboj Davea Chisnalla a Adriana Lewise. V Newcastlu se tedy bude rozhodně na co dívat a los nabízí ty nejlepší možné střety, které si diváci světových šipek mohou přát. Přímý přenos odvysílá stanice NOVA Sport 2 a vidoeportál VOYO ve čtvrtek od 20:05. Zápasy komentuje Pavel Korda.

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:05 01:05

   NHL: Carolina Hurricanes - Washington Capitals

   01:05

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

   03:45

   Element (385)

   04:05

   NHL: San Jose Sharks - Vegas Golden Knights

   09:00

   Ranní Sportovní noviny

   09:05

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

 • Nova Sport 2

  • 23:45 01:30

   Fotbal: Paris Saint - Germain - AS Monaco

   01:30

   Freeride World Tour - Ski & Snowboard (Vallnord - Arcalis)

   02:05

   NBA: Philadelphia 76ers - Brooklyn Nets

   09:00

   Fotbal: Hamburger SV - RB Lipsko

   10:40

   Natural Track Luge - World Championship

   11:10

   SSC Neapol - Arsenal FC

Celý Program