Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

šipky už je to tady

V Londýně startuje MS v šipkách! Hraje se o rekordní prémie

Michael van Gerwen
Zdroj: Profimedia

Šipky už dávno překročili práh restaurací a hospod. Nejznámější hráči patří mezi světové sportovní hvězdy a svými výdělky dokonce předstihují i své kolegy z o mnoho renomovanějších sportovních odvětví. Díky obrovskému rozmachu popularity jsou šipky označovány jako nejrychleji se rozvíjející sport v Evropě.

Během nadcházejících téměř tří týdnů se v ikonickém komplexu Alexadra Palace na severu Londýna odehraje v pořadí 26. mistrovství světa profesionální šipkové organizace PDC. Pro hráče jsou připravené prémie v celkové hodnotě 2,5 miliónu liber (cca 75 mil. korun), vítěz si domů odveze 500 tisíc liber (cca 15 mil. korun). Jsou to rekordní částky, která kdy byly v šipkové historii vyplaceny.


Koncem 80. let přitom šipky zažívali těžké období. Počet televizních turnajů se zredukovat jen na jeden jediný, kterým bylo mistrovství světa. Hráči začali přicházet o lukrativní prémie a mnozí se museli vzdát statusu profesionála. Šéf tehdejší největší šipkové organizace BDO (British Darts Organisation) Olly Croft ale nepřipouštěl žádné změny a organizaci vládl pevnou rukou.


Mezi hráči sílila vlna nevole, která později vedla k tomu, že 16, v té době nejlepších hráčů, se rozhodlo opustit BDO a založili novou organizaci WDC (World Darts Council), která se později
přetransformovala na Professional Darts Corporation (PDC), která v současnosti udává směr světovým šipkám.
 

Záchranné kolo tehdy hodila hráčům televizní stanice SKY Sports, která o rok dříve stála u vzniku fotbalové Premier League a tou dobou hledala další pole své působnosti. Partnerství, které tehdy mezi PDC a SKY Sports vzniklo trvá dodnes.

 

Mistrovství světa v šipkách jsou v portfoliu této stanice druhým nejsledovanějším produktem, právě za zmiňovanou fotbalovou
Premier League.

 

1
2 3 4 5 6
Michal Brestovanský TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:05 14:50

   NHL: Colorado Avalanche - Detroit Red Wings

   14:50

   Marek Hyka - Hlavou dolů (2)

   15:05

   Element (405)

   15:20

   SkiTour 2020 – Bedřichovský Night Light Marathon

   15:30

   Road to the NHL Winter Classic (3/3)

   16:15

   NHL: Minnesota Wild - Florida Panthers

 • Nova Sport 2

  • 11:15 13:45

   NBA 360

   13:45

   NBA: Boston Celtics - Los Angeles Lakers

   15:50

   UFC 246: McGregor vs. Cowboy

   17:55

   Basketbal: Teksüt Bandirma - RASTA Vechta

   19:50

   Cape Pioneer - Part 2

   20:15

   Winter Games - Freeski & Snowboard

Celý Program