nejistý konec

V kleci promluvily emoce. Chabib by se mohl vrátit pro 30-0, říká trenér

David Chmátal
David Chmátal
28.10. 2020 19:10
Téma:
UFC

Málokomu věřit ukončení kariéry víc než Chabibovi Nurgmagomedovovi. Například jeho rival Conor McGregor pověsil rukavice na hřebík již třikrát a nyní se znovu chystá vrátit. Dagestánský Orel však slovy neplýtvá a dal slib, který hodlá dodržet. Jeho trenér Javier Mendez ale nazančil, že i on by se mohl vrátit, aby dokončil přání jeho otce – dosáhnout bilance 30-0.

„S matkou jsem o tom mluvil, jestli mám jít bez otce zápasit. Slíbil jsem ji, že je to můj poslední zápas a když dám slovo, musím to dodržet,“ pronesl Chabib v slzách šokující oznámení o konci kariéry jen chvíle po tom, co potřetí obhájil titul šampiona na UFC 254.


Celý zápas doprovázely velké emoce, které podle trenéra Javiera Mendeze výrazně přispěly k rozhodnutí jeho svěřence. V kleci byl překvapený stejně jako celý svět MMA. Chabiba však nehdodlá přemlouvat a bude ho podporovat jako přítel i jako trenér v případě, že by se jednou vrátil do klece.

„Vím, že řekl, co řekl. Ale byl extrémně zachvácen emocemi. Čas prozradí, jestli to tak zůstane nebo ne. Já s ním o tom mluvit nebudu, to není moje práce. Moje práce je ho milovat a být mu trenérem, když bude chtít zápasit,“ komentoval Mendez pro sportovní sekci britského deníku The Sun.


Mendez stojí po Chabibově boku dlouhé roky a spolu se zesnulým Abdulmanapem Nurmagomedovem stojí za jeho úspěchy. Ačkoli spolu dosáhli 29. vítězství, bez otce šampion už dál nechce pokračovat.

Nicméně Mendez naznačil, že naděje na další zápas stále je: „Pokud jeho matka uvidí, že může pokračovat a že chce pokračovat, tak ho možná nechá naplnit otcův odkaz a dojít si pro bilanci 30-0.“

„Vždy říkal, je mi jen 32 let. Proč mluvíte o odchodu. A pák náhle ukončí kariéru…Nemůžu říct, jestli skončil nebo ne, ale co mohu říct je, že to bylo rozhodnutí založené na emocích.“


TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: AC Sparta Praha B - FK Dukla Praha

   10:25 12:30
   12:30

   Winter Games NZ - Obsidian Big Air

   13:00

   Florbal: Oilers - Tiikerit

   14:45

   Sokolský běh republiky

   15:00

   NHL: Arizona Coyotes - Vegas Golden Knights

   16:45

   Fotbal: FC Spartak Trnava - MFK Skalica

 • Nova Sport 2

  • NHL: Arizona Coyotes - Vegas Golden Knights

   10:45 12:25
   12:25

   Magazín NBA Action (5)

   12:50

   NBA - akce měsíce

   12:55

   Fotbal: FK Ústí nad Labem - SK Slavia Praha B

   14:35

   Evropská liga - podzim 2020

   15:30

   Czech rally 2020 (7)

Celý program