video pořádná mela

V Kansasu to jiskřilo: Mighty Mouse Johnson vyrovnal rekord!

Demetrious Johnson
Zdroj: Profimedia
Demetrious Johnson

Kdo si prodloužil sobotní večer o přímý přenos UFC galavečeru, tak neprohloupil. Kromě titulu se čekaly skvělé výkony a tentokrát o ně nouze nebyla. Knokaut či submise, k vidění bylo všechno. Dokonce vyrovnání nejcennějšího rekordu v UFC!

Demetrious Johnson nesl na bedrech velké břemeno. Moc dobře si uvědomoval, že případná výhra bude znamenat vyrovnání rekordu Andersona Silvy pro nejdelší obhajobu titulu v řadě. Důležité bylo nenechat se unést situací a svého soupeře nepodcenit. Wilson Reis se ze začátku prezentoval více než dobře, skvěle se pohyboval, ale „Mighty Mouse“ byl vždy o něco rychlejší a o krok napřed. Na konci druhého kola poslal skvělým kolenem na žebra dokonce Brazilce k zemi, ale zvuk konce kola, znamenal i kolo třetí. V něm se Johnson opět ukázal skvěle a výsledkem bylo dostání Reise na zem, kde po sérií úderů přešel do páky na ruku a rychlé odklepání bylo na světě.
 

Demetrious tak dohnal Silvu a svůj post nejlepšího zápasníka v UFC nyní posouvá i do celého historického žebříčku. Příště si pro něj UFC musí tedy připravit nějaké speciální jméno a pokud bude částka za zápas více než dostatečná, tak šampion váhy nemá problém se super zápasem s králem váhy bantamové.


Zápas bývalých kolegyň mezi Rose Namajunes a Michelle Waterson se změnil v prvním kole na graplerský duel. V něm si vedla lépe Rose, ale v druhém kole přišel high kick, po kterém Michelle doslova odpadla k zemi. V tu chvíli to vypadalo na parádní knokaut, ale Michelle dokázala tuhý kořínek a v zápase pokračovala. Bohužel to nebylo dlouho, jelikož Rose se chopila příležitosti a svou soupeřku chvíli poté dostala do rear naked choke, ze kterého nebylo cesty zpět. Rose tak se slzami v očích slaví vítězství a může jen čekat, zda Joanna v květnu obhájí titul, jelikož tak by se nám vytvořil další skvělý titulový zápas.Jacaré si před zápasem podepsal nový kontakt na osm zápasů, ale jeho začátek se neponese v pozitivní vlně. Mladý Robert Whittaker moc naděje od odborníků nedostával, a i když je jeho přezdívka „smrťák“, tak se čekal, že padne jednoduše jako další z mnoha obětí Jacarému. Robert však dokázal, proč je již více než tři roky neporažený a předvedl životní výkon. Nejenomže se nenechal stáhnout na zem, ale dokonce to vypadalo, že brazilská legenda si s tímto Australanem vůbec neví rady. Tvrdé údery jednoduše specialistovi na zem nechutnali a po tvrdém high kicku v druhém kole, se zápas konečně přesunul na zem. Bohužel ne ve prospěch Brazilce, jelikož Whittaker otřeseného soupeře jednoduše zasypával pěstmi a lokty, dokud se rozhodčí nerozhodl zápas ukončit.


Po Whittakerově životním výkonu nad stále zápasící legendou si řekl i o titulový zápas, ale na pana Bispinga se stojí již dlouhá řada a Yoel Romero z toho nebude nadšený. Nadšení nebyli ani diváci z výkonu Renata Moicana, který celý zápas pojal až moc takticky a spíše utíkal, než zápasil, což nikdo nevidí rád, ale k bodovému vítězství to podle tamních rozhodčí stačilo.


Spravit chuť si ale všichni můžeme opět příští víkend, kde se Cub Swanson hodlá pomstít Artemu Lobovovi za jeho drzé řeči a parťáka Conora McGregora plánuje ten večer řádně vyučit v lekcích správného chování. No máme se na co těšit.

Lukáš Zduba TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:05 03:20

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   03:20

   Sportovní originály - 180 s Darylem Gurneym

   04:00

   Barcelona Spartan Race

   04:35

   Fotbal: Los Angeles Football Club - Montreal Impact

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

 • Nova Sport 2

  • 02:50 03:05

   RunTour – Brno

   03:05

   Házená: SC Magdeburg - VfL Gummersbach

   09:00

   Házená: TVB 1898 Stuttgart - SG Flensburg - Handewitt

   10:30

   RunTour – Brno

   10:40

   Magazín NBA Action (34)

   11:05

   Premier League Darts 2019

Celý Program