Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

fotbal tak to je pecka

Přijede Neymar do Edenu? Češi přivítají doma fotbalovou Brazílii!

Zdroj: TV Nova

Českou fotbalovou reprezentaci čeká 26. března přátelské utkání proti Brazílii, které se odehraje v pražském Edenu. Minulý týden se přitom ještě mluvilo o Argentině, ale nakonec se FAČR dohodla s dalším jihoamerickým gigantem.

Český fotbal se může těšit na prestižní událost té nejvyšší kategorie. Reprezentační „A“ tým totiž v březnovém přípravném utkání nevyzve k souboji nikoho menšího než Brazílii. S pěti tituly nejúspěšnější tým historie mistrovství světa. Půjde teprve o druhý vzájemný souboj s „Kanárky“ v historii samostatné české reprezentace, zápas se uskuteční v úterý 26. března v Praze v Edenu od 20:45.


„Jde o mimořádný okamžik, který bude mít významné místo v historii našeho fotbalu. Narazit na Brazílii, to je pro každý národní tým obrovská pocta a zážitek, který se splní jen hrstce hráčů. Jsme nesmírně rádi, že jsme náročné, ale férové jednání s brazilskou stranou dotáhli do úspěšného konce. Naši hráči i fanoušci se tak opravdu mohou těšit na fantastický zážitek. Pro nás všechny to je splněný sen,“ uvedl předseda Fotbalové asociace České republiky Martin Malík.

Česká fotbalová reprezentace
Zdroj: Profimedia

Národní tým tak během března čekají dvě velké výzvy: v pátek 22. března se nejprve ve slavném Wembley postaví v úvodním utkání kvalifikace ME proti Anglii, o čtyři dny později přijde na řadu domácí přípravný zápas proti jihoamerickému gigantovi. V praxi to také znamená souboj proti 3. (Brazílie) a 5. týmu (Anglie) aktuálního žebříčku FIFA.
 

„Momentálně bychom na světě nenašli moc těžších soupeřů, než kteří proti nám vyrukují. Je zbytečné bavit se o kvalitě brazilského týmu, ale jestli se chceme posouvat dál, tak právě takové zápasy nám pomůžou. I když půjde o přípravný zápas, bude jej bezpochyby sledovat celý svět a pro nás bude velkou motivací proti Brazílii uspět a ukázat se v dobrém světle," řekl trenér české reprezentace Jaroslav Šilhavý, pod jehož vedením český výběr od října vyhrál tři ze čtyř zápasů a jednou odešel poražen.
 

"Jdeme na absolutní top tým a pro nás to bude jedinečná prověrka. Zahrát si proti Brazílii je něco, po čem touží každý hráč na světě. Jsem moc rád, že naši kluci tu šanci dostávají. I pro celý náš realizační tým a samozřejmě fanoušky to bude něco mimořádného,“ pokračoval trenér Šilhavý.

mm TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:05 03:00

   Fotbal: Vancouver Whitecaps FC - FC Dallas

   03:00

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   06:45

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   07:45

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   09:00

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   10:15

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

 • Nova Sport 2

  • 01:00 02:35

   Házená: SC Magdeburg - VfL Gummersbach

   02:35

   NBA: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

   09:00

   Fotbal: Olympique Marseille - Montpellier HSC

   10:45

   Element (388)

   11:00

   Fotbal: Vancouver Whitecaps FC - FC Dallas

   12:45

   Nova Cup 2019 – Stolové hory

Celý Program