Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

nova sport úděl náhradníka

Obléká dres, chodí na led. Jméno na Stanley Cup mu ale asi nedají 

Jakub Jeřábek
Zdroj: Profimedia
Jakub Jeřábek

Na každý trénink oblékne klubové věci, na každé rozbruslení dres s číslem 28. Jenže když v noci Capitals vyhrají pátý zápas ve Vegas, stejně ho na Stanley Cup nenapíšou. Přesto Jakub Jeřábek žije neuvěřitelný příběh. Vždyť loni ani netušil, jestli ho NHL přijme.

Do zámoří odešel ve svých 26 letech, žádnou jinou zkušenost s hokejem v Kanadě neměl. Pokud hrál na farmě, tak kdysi dávno za Berounské Medvědy. Ale Montreal si ho vybral a zdálo se, že mu dá šanci. Jenže po 25 zápasech a cestách tam a zpět na farmu v Lavalu přišel trejd. Zájem projevil Washington.

Jakub Jeřábek
Zdroj: Profimedia


"První dva týdny jsem nevěděl, co se děje, protože trenéři mi jen řekli, že jsem hrál dobře, ale že řeší konkurenci mezi obránci. Takže jsem musel čekat na další příležitost. Bylo to těžké. Ale teď jsem šťastný, že jsem tady,“ vyprávěl tehdy po přesunu z Canadiens do týmu, kde je ikonou Alexandr Ovečkin. Trenér Barry Trotz mu dal velký prostor a konec sezony odehrál jako člen základní sestavy.Jenže v play off zase přišla nejistota. Jakub Jeřábek naskočil do dvou zápasů s Columbusem a od té doby nic. Už dva měsíce jen jezdí s týmem a je připravený, kdyby se někdo zranil. Ale ani jednou ho do zápisu ve finále nenapsali.


A když Washington ve Vegas vyhraje a i tentokrát zůstane Jeřábek na tribuně, bude se muset smířit s tím, že ho NHL za vítěze považovat nebude.

Sidney Crosby a Jakub Jeřábek
Zdroj: Profimedia Sidney Crosby a Jakub Jeřábek


Na starý křapáč, jak se říká Stanley Cupu v zámoří, se totiž napíšou jen jména těch hokejistů, kteří v sezoně odehráli za vítězný tým aspoň 41 zápasů nebo aspoň jeden finálový zápas.
To Jakub Jeřábek nemá. Jeho bilence ve Washingtonu je v tomto ohledu 11+0.Ano, už dnes v noci může být hotovo! Washington vede 3:1 na zápasy a chce rozhodnout. A když ne Jakub Jeřábek, tak aspoň útočník Jakub Vrána a obránce Michal Kempný budou těmi, kteří si slavný pohár budou moci vzít do rukou.


Jejich Washingtonu totiž schází jediné vítězství k ovládnutí finálové série nad Las Vegas. Dost možná poslední zápas sezóny NHL vysíláme exkluzivně na Nova Sport 1 a mimořádně také na Nova Action.

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 04:35 06:30

   Fotbal: Los Angeles Football Club - Montreal Impact

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   11:15

   Sportovní noviny

   11:20

   Fotbal: Los Angeles Football Club - Montreal Impact

   13:00

   Házená: TVB 1898 Stuttgart - SG Flensburg - Handewitt

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:30

   Házená: TVB 1898 Stuttgart - SG Flensburg - Handewitt

   10:30

   RunTour – Brno

   10:40

   Magazín NBA Action (34)

   11:05

   Premier League Darts 2019

   13:30

   UFC Unleashed (5)

   14:25

   Ragby: Saracens - Gloucester Rugby

Celý Program