hokej Špatná volba?

V Detroitu šanci nedostaneš, varuje Rybára Machovský

Machovský a Rybár
Zdroj: profimedia.cz
Téma:

Hokejisté hradeckého Mountfieldu přišli tento týden o svou gólmanskou jedničku - slovenského reprezentanta Patrika Rybára. Ten se nechal zlákat nabídkou slavného Detroitu Red Wings, podle jeho kolegy Matěje Machovského ale dělá hodně špatný krok.

Jeden se z organizace Detroitu nedávno vrátil, ten druhý tam má zrovna namířeno. Hokejový barnkář Patrik Rybár zaujal svými skvělými výkony v dresu Hradce natolik, že po něm neváhalo sáhnout vedení Red Wings.

Reprezentační gólman Slovenska se s ním dohodl na nováčkovské smlouvě a teď se pokusí prodrat do NHL, podle jeho českého kolegy a letní posily Sparty Matěje Machovského dělá ovšem velkou chybu.Sám Machovský se totiž do kádru Rudých křídel snažil marně dostat celou minulou sezonu, jenže nedostal vůbec žádnou šanci. A to překvapivě ani ve farmářské AHL. Chytal pouze za tým Toledo Walleye v nižší ECHL, i přes dobré statistiky ho prý ale z Detroitu vůbec nikdo nesledoval...

"Beru to jako ztracený rok," přiznal smutný Machovský. "Možná bych tam ještě rok vydržel, ale v jiné organizaci, v Detroitu už jsem vážně být nechtěl. Když víte, že můžete zachytat, jak chcete, jenže šanci stejně nedostanete... Každý gólman potřebuje cítit důvěru, a když ji nemáte, strašně těžko se s tím pracuje," uvedl na úterní tiskové konferenci už v dresu svého nového zaměstnavatele, pražské Sparty."Připadalo mi, že mám v Detroitu zavřené dveře ještě předtím, než jsem tam vůbec přiletěl. Při podpísu smlouvy to tak ale nevypadalo. Jenže před sezonou jsem zjistil, že vlastně jediný člověk, který mě tam chtěl, je trenér gólmanů z farmy. A s tím se pak těžko probíjíte skrz...." doplnil Machovský.

Povede se mu teď restart v dresu Sparty? A čeká Rybára stejně krušný osud?

fre TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: Chicago Blackhawks - Boston Bruins

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Ragby: Itálie - Wales

   12:40

   Truck Racing Magazine (4)

   13:00

   MotoGP - VC Nizozemska 2019 (kvalifikace Moto3)

 • Nova Sport 2

  • TOP Liga ČTS by MONETA

   09:00 13:10
   13:10

   NBA Classic Games: Orlando Magic - Washinghton Wizards

   14:50

   Fotbal: Olympique Lyon - Lille OSC

   16:40

   CZECH Classic Open 2020

   17:00

   NHL: Carolina Hurricanes - San Jose Sharks

   18:45

   Element (417)

Celý program