Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

hokej Špatná volba?

V Detroitu šanci nedostaneš, varuje Rybára Machovský

Machovský a Rybár
Zdroj: profimedia.cz

Hokejisté hradeckého Mountfieldu přišli tento týden o svou gólmanskou jedničku - slovenského reprezentanta Patrika Rybára. Ten se nechal zlákat nabídkou slavného Detroitu Red Wings, podle jeho kolegy Matěje Machovského ale dělá hodně špatný krok.

Jeden se z organizace Detroitu nedávno vrátil, ten druhý tam má zrovna namířeno. Hokejový barnkář Patrik Rybár zaujal svými skvělými výkony v dresu Hradce natolik, že po něm neváhalo sáhnout vedení Red Wings.

Reprezentační gólman Slovenska se s ním dohodl na nováčkovské smlouvě a teď se pokusí prodrat do NHL, podle jeho českého kolegy a letní posily Sparty Matěje Machovského dělá ovšem velkou chybu.Sám Machovský se totiž do kádru Rudých křídel snažil marně dostat celou minulou sezonu, jenže nedostal vůbec žádnou šanci. A to překvapivě ani ve farmářské AHL. Chytal pouze za tým Toledo Walleye v nižší ECHL, i přes dobré statistiky ho prý ale z Detroitu vůbec nikdo nesledoval...

"Beru to jako ztracený rok," přiznal smutný Machovský. "Možná bych tam ještě rok vydržel, ale v jiné organizaci, v Detroitu už jsem vážně být nechtěl. Když víte, že můžete zachytat, jak chcete, jenže šanci stejně nedostanete... Každý gólman potřebuje cítit důvěru, a když ji nemáte, strašně těžko se s tím pracuje," uvedl na úterní tiskové konferenci už v dresu svého nového zaměstnavatele, pražské Sparty."Připadalo mi, že mám v Detroitu zavřené dveře ještě předtím, než jsem tam vůbec přiletěl. Při podpísu smlouvy to tak ale nevypadalo. Jenže před sezonou jsem zjistil, že vlastně jediný člověk, který mě tam chtěl, je trenér gólmanů z farmy. A s tím se pak těžko probíjíte skrz...." doplnil Machovský.

Povede se mu teď restart v dresu Sparty? A čeká Rybára stejně krušný osud?

fre TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 02:40 04:45

   Fotbal: Minnesota United FC - LA Galaxy

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Minnesota Wild - Montreal Canadiens

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   NHL: Behind the Glass – Philadelphia Flyers (4/4)

   11:30

   Házená: Bergischer HC - Frisch Auf! Göppingen

 • Nova Sport 2

  • 02:35 04:00

   Basketbal: Baxi Manresa - Polski Cukier Torun

   09:00

   Champions League of Darts 2019

   11:25

   Sportovní originály – 180 s Maxem Hoppem

   11:55

   Maxi Tip Poker Tour (21)

   12:20

   UFC Now (22)

   13:10

   Fotbal: Philadelphia Union - New York Red Bulls

Celý Program