znovuzrození XFN

V Bratislavě se budou bít bez rukavic. Zápas musí skončit KO

Petr Kareš
Zdroj: Profimedia
Petr Kareš
Téma:
MMA

V sobotu 14. prosince se v hlavním městě Slovenska uskuteční galavečer Zápas bez rukavic. Přehlídka hned několika bojových sportů má být vzkříšením organizace XFN, která se hlavně kvůli dluhům a následně odchodu hlavních hvězd dostala do finanční krize.

Největším tahákem večera je hlavní zápas mezi MMA bojovníkem a králem Bratislavy Samuelem „Pirátem“ Krištofičem a bývalým promotérem XFN Petrem Karešem, který přijal přezdívku Voldemort.

Jejich duel bude dle pravidel barmského boxu tzv. Lethwei. V tom jsou povoleny údery rukou i loktem, strhy, kopy, kolena, a dokonce i údery hlavou. Navíc bojovníci nebudou mít rukavice, ale jen tradiční bandáže.

Zobrazit pspvek na Instagramu

Najtvrd zpas desaroia je tu! Kr Bratislavy a welteru @pirat_kristofic Lord Voldemort @petr.kares Bez rukavc! ak ns uniktny sboj poda pravidiel Lethwei, kedy na seba narazia dve vrazn postavy domcej bojovej scny! Samuel Pirt Kritofi so skre 12-3 je nespochybnitenm krom Bratislavy a welteru Petr Kares, 10-ron spen reprezentant v K-1, amatrsky viacnsobn majster Eurpy WAKO a profesionlny majster sveta WKU, ktor ako jedin K-1 bojovnk zpasil na Svetovch hrch! Tento ostr sboj bude poda pravidiel barmskho boxu, bez rukavc a to subuje neopakovaten zitok Double Red Fight Night link in bio! Sboj skvele okomentoval Expres.cz: "Barmsk box, podle jeho pravidel budou Pirt s Kareem 14. prosince zpasit, vznikl ped tisci lety na zem Barmy. Zpasnci nastupuj bosi, psti maj pouze omotan vlnnmi bandemi. Povoleny jsou vechny dery a kopy, vetn der hlavou. Kdy Barmu obsadili Anglian, zakzali nejenom zpasy v barmskm boxu, ale i samotn trnink tohoto bojovho umn. Pozdji byl ale tento zkaz zruen anglickmi guvernry. Tradin zpas podle pravidel barmskho boxu trv tyi kola, kter nejsou asov omezena. Kad kolo je ukoneno pot, co je jeden z bojovnk po toku viditeln otesen i je spn atakovn nkterou ze zpasnickch technik. Posledn kolo trv tak dlouho, dokud nen jeden z fighter zakrvcen, zpas nevzd, nebo nen knokautovn. Kare s Pirtem si to rozdaj podle o nco mrnjch pravidel. Podle XFN pjde o zpas na 5 3 minuty. I tak ale s nejvt pravdpodobnost pjde o nejdrsnj duel na eskoslovensk scn."

Pspvek sdlen XFIGHTNIGHTS (@xfightnights),

Zápas v umění devíti končetin bude na 5 kol po 3 minutách s dvouminutovými pauzami a vítězství mohou bojovníci získat pouze TKO nebo KO.

Nicméně oproti klasickému boxu ležící bijec je počítán 20 vteřin a má dva životy. Tedy po dvouminutové pauze se může vrátit do zápasu.

Pirát Krištofič je vítěž Oktagon výzvy a ve stejnojmenné organizaci nastoupil do osmi zápasů. Po poražení Roberta Pukáče je titulován králem Bratislavy.

Svou MMA kariéru musel kvůli zdravotním problémům pozastavit, nicméně u bojových sportů chtěl zůstat. Duel s Voldemortem mu tak hraje do karet a navíc dostane i tučnou odměnu.

Jeho soupeř Petr Kareš je v poslední době známý spíše jako promotér organizace XFN.

Pod jeho vedením XFN v minulosti přinesla například souboj raperů Rytmuse a Marpa. Nicméně Kareš má za sebou i pestrou zápasnickou kariéru, hlavně v K-1.

DC TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Basketbal: ERA Nymburk - Casademont Zaragoza

   13:15 14:55
   14:55

   Ragby: Itálie - Anglie

   16:55

   Fotbal: Racing Strasbourg - Paris Saint - Germain

   19:00

   World Match Racing Tour - Bermuda Gold Cup

   19:30

   NHL News

   19:45

   Studio NHL

 • Nova Sport 2

  • Granada CF - Manchester United FC

   12:40 14:25
   14:25

   Ligue 1 Preview (32)

   14:50

   Bellator 256: Bader vs. Machida II

   16:50

   Championship League Pool Highlights 2021

   17:55

   Ragby: Wales - Irsko

   19:55

   Rok Evropského fotbalu pod Covidem - 19

Celý program