Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

přehled

Basketbal je k smíchu. Tohle jsou nejtvrdší tresty v českém sportu!

Jan Špaček, Leonard Kweuke, Martin Tondr
Zdroj: Facebook/ Profimedia.cz

Svitavský basketbalista Jan Špaček dostal za úder pěstí do tváře Lukáše Kotase původně šestizápasovou stopku. Vedení nejvyšší české soutěže tvrdilo, že jde o nejtvrdší postih v historii, pak trest o dvě utkání snížilo. Ve srovnání s jinými sporty je to však jen slabý odvar.

S vůbec největším "flastrem" odešel od disciplinární komise před osmnácti lety Radek Knotek. Tehdy hokejista Slaného se s tím nepáral, inzultoval rovnou všechny tři sudí, za což si od hokeje odpočinul rok a půl.

 

Ještě v čerstvé paměti máme případ Martina Tondra. Ten letos v lednu napadl v zápase Tábora s Jabloncem hlavního sudího, který musel být následně převezen ve vážném stavu do nemocnice. Přímý úmysl někoho zranit se sice disciplinárce nepodařilo prokázat, nicméně hokejistova výpověď nekorespondovala s tím, jak situaci viděli ostatní aktéři duelu. "Všichni členové komise se dnes shodli na taxe patnáct měsíců," zněl konečný verdikt z úst předsedy komise Františka Dvořáka.

 

 

Za dalším případem musíme do házenkářské haly. Na podzim 2008 poslal Petr Brabec z pražské Dukly prešovského soupeře Petera Tumidalského do nemocnice se zlomenou lícní kostí. Poškozený tehdy tvrdil, že dostal úder pěstí do tváře, Brabec mluvil o nedopatření. Verdikt svědčil o tom, že za pravdu dostal Tumidalský. Brabec si nezahrál sedm měsíců.

 

Nejvyšší trest v české nejvyšší fotbalové soutěži inkasoval Léonard Kweuke. Útočník Sparty si za hrubý faul, jenž skončil zlomenou holenní kostí Radka Dosoudila, odnesl v květnu 2013 stopku v délce dvanácti zápasů. Polovinu, tedy šest utkání, si o čtyři roky dříve odpykal Milan Matula z Teplic za úder loktem.

 

 

Za zmínku stojí i verdikt zákazu startu na patnáct zápasů pro zlínského Zdeňka Okála za píchnutí holí čárového rozhodčího z roku 1994 či čtyřměsíční zákaz trénovat i hrát pro florbalistu Michala Jedličku, který za nevhodné chování původně dostal jen podmínku, ale nepoučil se a za podobný prohřešek si odpočinul čtyři měsíce.

 

Naproti tomu třeba masér hokejistů Chomutova František Moščic vyvázl z napadení dvou hráčů brněnské Komety jen s pokutou 75 000 podobně jako sparťanský fotbalista David Lafata, který za simulování zaplatil ještě o třetinu méně.

 

 

NEPŘEHLÉDNĚTE

Trest pro šíleného maséra od Růžičky: Rekordní pokuta a výstraha!

Lafata zaplatí 50 tisíc a bude hrát! Půjde to z jeho kapsy, říká Sparta

ram, msl TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   Ragby: Saracens - Gloucester Rugby

   10:45

   Element (388)

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Házená: Füchse Berlín - Rhein-Neckar Löwen

   12:35

   Freeride World Tour - Ski & Snowboard (Verbier)

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Fotbal: SM Caen - Girondins Bordeaux

   10:45

   Ultra Pirineu - Trailrunning

   11:15

   FIVB Beach Volleyball – Jinjiang

   13:00

   Fotbal: Sporting Kansas City - Seattle Sounders FC

   14:45

   Barcelona Spartan Race

   15:15

   Házená: SC Magdeburg - VfL Gummersbach

Celý Program