Čas se krátí Jágrova budoucnost

Uzávěrky přestupů: Kam ještě Jágr může? Už je nutné spěchat!

Jaromír Jágr
Zdroj: Profimedia

Konce základních částí hokejových soutěží se kvapem blíží. Následující dny a týdny sice rozdělí soutěže olympijská pauza, ale to není jediné téma, které se teď řeší. S konci základních částí se pomalu uzavírají i přestupová okénka. Proto se už i netrpělivě čeká na to, jaká další budoucnost čeká Jaromíra Jágra. Pokud se bude chtít vrátit z NHL domů, musí se rozhodnout už do středy!

Fanoušci Rytířů netrpělivě čekají na to, jestli kladenský klub posílí v závěru sezony Jaromír Jágr, či nikoliv. Moudřejší budou všichni už ve středu, tedy poslední lednový den, kdy se uzavírají přestupy ve WSM lize.

 

Co to ale znamená?

 

Týmy ve WSM lize nemohou po 31. lednu posilovat o nové hráče. Pokud by Jágr, který v Calgary stále zůstává na seznamu zraněných hráčů, nehraje a spekuluje se dlouhodobě o jeho konci v NHL, chtěl posílit Kladno, jehož je majitelem, musí si podepsat smlouvu do středy 31. ledna. Pak už to možné nebude.

 

 

Jágr se tak může ze dne na den sebrat, koupit letenku a odletět z Kanady do Čech. Jakožto majitel si připraví a podepíše smlouvu a do kádru kladenského týmu může nastoupit prakticky ihned. Rytíři ovšem myslí na návrat do extraligy. A tady může být pro Kladno problém.

 

Pravidla soutěže totiž vyžadují, že aby hráč mohl hrát v baráži o extraligu, musí za daný klub odehrát nejméně patnáct zápasů. Tady nejde o zápasy v základní části, hráč může starty v utkáních sbírat i během play off. Dohromady jich musí ale odehrát zmíněných patnáct.

 

WSM liga má celkem 52 kol v základní části. Rytířům k dnešnímu dni zbývá odehrát už jen devět zápasů. Pak následuje play off. V něm to zatím vypadá, že Kladno půjde rovnou do čtvrtfinále, což jsou nejméně další čtyři zápasy a další minimálně čtyři Středočeši odehrají, pokud postoupí do semifinále.

 

Kdyby tedy čistě hypoteticky Jaromír Jágr dnes odletěl do Čech a zítra nastoupil do zápasu v Ústí nad Labem (což je silně nepravděpodobné, spíše nereálné), tak by stačil odehrát 9 zápasů v základní části a dalších nejméně 8 (pokud by Kladno prošlo až do semifinále) v play off. Tím by požadavek na účast v baráži splnil. Ale samozřejmě záleží na tom, kolik se bude hrát zápasů v play off a jestli Jágr nebude v nějakých chybět.

 

 

A jak je to v ostatních zemích s uzávěrkami přestupů (směrem do soutěže)?

 

Finsko – 31. ledna
KHL – 25. Prosince (UZAVŘENO)
Německo – 31. ledna
Švédsko – 31. ledna
Švýcarsko – 24 hodin před play off
 

Výše uvedené soutěže reálně připadají v úvahu. Jágrův přestup do KHL je ale vzhledem k proběhlé uzávěrce přestupů už nemožný. Finská a švédská nejvyšší soutěž je stále atraktivní, ale zajímavější podmínky má jistě Švýcarsko. Jeho nejvyšší liga je navíc stále prestižnější a je v ní mnoho vynikajících hráčů. Do všech těchto soutěží má tedy Jágr stále ještě dveře otevřené.

 

A Německo může být v rámci dalšího působení Jaromíra Jágra černým koněm. Podle našich informací měl o jeho služby zájem minimálně jeden tamní klub, který předložil i zajímavé podmínky. To však bylo ještě před začátkem letošní sezony, kdy byla česká legenda bez angažmá. Nemůžeme ovšem zapomínat na to, že není nikde napsáno, že sezonu dokončí v NHL. Stále je hráčem Calgary, které nikde oficiálně neuvedlo, že se chce s Jágrem rozloučit. Byť tomu mnoho faktů napovídá.

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:35 01:05

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   01:05

   Fotbal: Vancouver Whitecaps FC - FC Dallas

   03:00

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   06:45

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   07:45

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   09:00

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

 • Nova Sport 2

  • 23:00 00:45

   Fotbal: Stade Rennes - Lille OSC

   00:45

   Element (388)

   01:00

   Házená: SC Magdeburg - VfL Gummersbach

   02:35

   NBA: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

   09:00

   Fotbal: Olympique Marseille - Montpellier HSC

   10:45

   Element (388)

Celý Program