Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

video fotbalová pohádka

Úžasný příběh Leicesteru: Od sexu v Thajsku k party u Vardyho

Leicester se stal v pondělí v noci hlavním městem Anglie. Každý by chtěl být v barech tohoto třísettisícového města. Vždyť Foxes poprvé v historii slavili titul ve fotbalové Premier League. Nechali za sebou všechny ty milionářské týmy s trenérem, který byl považován za outsidera.

Žádná Chelsea, Arsenal, Liverpool nebo giganti z Manchesteru. Velkoklubům v Anglii vytřel zrak Leicester.


Na začátku sezony byl Leicester k smíchu, řešil průšvih tří mladíků na soustředění v Thajsku, kteří poslali do světa video, jak si užívají sexu s dívkami a přitom je vulgárně a rasisticky urážejí. Kauza vyvrcholila odchodem trenéra Nigela Paersona, jehož syn byl jedním z hříšníků.

A tak se pod titul Leicesteru podepsal Ital Claudio Ranieri, kterého kdysi vyhnali z Chelsea a který se ještě před rokem a půl pakoval s ostudou od reprezentačního týmu Řecka. Tamní funkcionáři nepřekousli, že národní tým prohrál s Faerskými Ostrovy. Ranieri tedy přijal nabídku Leicesteru.


To už ale byl tým nastartovaný z poslední sezony. Sezonu zachraňoval v posledních 10 kolech, kde získal 21 bodů a nabral potřebné sebevědomí. V nové sezoně pak už běželo vše jak po drátkách.


Svět se dozvěděl o hráčích jako Rijad Mahrez, Jamie Vardy, Kasper Schmeichel... Modré lišky se staly hitem a poslední kola už se jen čekalo na to, zda Leicester bude slavit ve svém zápase, nebo mu titul přihraje zaváhání soupeře.


Podceňovanému týmu pomohlo zaváhání druhého Tottenhamu, který remizoval na Chelsea 2:2. Leicster tak napsal neopakovatelný fotbalový příběh a hráčům už popřál k senzačnímu triumfu i britský premiér David Cameron.
Nakonec oslavy proběhly na dálku a všichni se už těší na sobotní zápas s Evertonem.


Jde jen o to, jak se mistři dají dokupy po oslavách. Hráči už totiž oslavili historický titul v domě své největší hvězdy - kanonýra Jamieho Vardyho. Ten ještě před šesti lety pracoval v továrně a hrál osmou ligu, dnes už je třetím nejlepším střelcem Premiér League a v Hollywoodu o něm chtějí natočit film.


Točit se ale bude dost možná o celém klubu. Leicester byl velkým kandidátem na sestup, např. kdybyste si na triumf Leicesteru v lize vsadili před sezonou 50tikorunu, budete dnes mít v kapse rovných 250 tisíc.


Někteří odborníci dokonce mluví o největší sportovní senzaci všech dob a tak není divu, že titul slavilo celé město.

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:20 01:00

   NHL: New York Rangers - Pittsburgh Penguins

   01:00

   Winter Games NZ - Freeski & Snowboard Slopestyle

   01:35

   NHL: Philadelphia Flyers - Washington Capitals

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Philadelphia Flyers - Washington Capitals

   11:00

   Ranní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 20:05 00:00

   Grand Slam of Darts 2019

   00:00

   NBA: Utah Jazz - Brooklyn Nets

   02:00

   Basketbal: Besiktas Sompo Sigorta - Falco Szombathely

   03:40

   Element (400)

   03:55

   NBA – akce měsíce

   04:05

   NHL: Vegas Golden Knights - Chicago Blackhawks

Celý Program