velká bojovnice

Úžasný návrat. Vzepřela se rakovině, na US Open hned trápila Halepovou

Nicole Gibbsová
Zdroj: Profimedia
Nicole Gibbsová
Téma:

Americká tenistka Nicole Gibbsová sice na grandslamovém US Open skončila v prvním kole. Už ale i samotná účast v New Yorku je pro ní vítězstvím. Šestadvacetiletá hráčka se totiž vzepřela rakovině…

Nicole Gibbsová nic netušila až do chvíle, kdy si došla v květnu letošního roku k zubaři. Ten jí poslal na vyšetření, protože se mu nezdál nádor na slinné žláze. A brzy na to putovala Nicole na operační stůl a do péče lékařů.


Nádor byl odstraněn chirurgicky, ale další týdny Gibbsová musela věnovat léčbě a prevenci. I proto přehodnotila start ve kvalifikaci Wimbledonu. Na americké turné už ale přijela s odhodláním.


V kvalifikaci sice skončila v posledním kole, ale nakonec se do hlavního pole dostala jako lucky-looser. A pak už čekal souboj s bývalou světovou jedničkou Simone Halepovou.


„Jsem zklamaná, to samozřejmě jste vždycky, když prohrajete,“ vyprávěla Gibbsová. „Ale zároveň se na všechno dívám z nové perspektivy. Byla pro mě čest, zahrát si proti tenistce, jakou je Simona. Snažila jsem si to vychutnat,“ vyprávěla šestadvacetiletá tenistka.


Halepovou dokonce donutila vybojovat třetí set, tam už ale došly síly. „Cítila jsme se už opravdu dobře. Jen ve třetím setu to mělo být lepší. Ztratila jsem razanci i délku svých úderů,“ mrzelo Američanku, která byla na žebříčku WTA nejvýše na 84. místě.

ram TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: FC Sochaux - Toulouse FC

   20:40 22:35
   22:35

   Fotbal: Tipsport Malta Cup 2021 - Ohlédnutí

   22:45

   Nova Cup - Speciál (2)

   22:50

   NHL News

   23:00

   Večerní sportovní noviny

   23:05

   NHL: Chicago Blackhawks - Detroit Red Wings

 • Nova Sport 2

  • World Ping Pong Masters 2021

   20:30 23:05
   23:05

   Fotbal: RC Lens - OGC Nice

   00:45

   Ligue 1 Highlights (21)

   01:40

   Winter Games NZ - Obsidian Park Jam

   02:05

   Fotbal: AC Sparta Praha B - FK Dukla Praha

   09:00

   World Ping Pong Masters 2021

Celý program