Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 6.3. 2018 15:43
arrivederci slova itala

Stramaccioni mluvil po vyhazovu: Už to nešlo dál! A komu děkoval?

Andrea Stramaccioni
Zdroj: Profimedia

Andrea Stramaccioni byl pro fanoušky Sparty dlouhé měsíce snadným terčem. Dostal takřka neomezené množství peněz, nechal přivést nevídané posily, jenže na českou ligu zřejmě nebyl připravený. Po zápase s Brnem skončil. Prý ale hlavně kvůli hádce se Zdeňkem Ščasným před celou kabinou.

Jindy byl Andrea Stramaccioni sdílný i při nezdarech, Po každém utkání ochotně vyprávěl novinářům, proč hrála Sparta tak jak hrála. Trpělivě vysvětloval svou vizi. Fotbalovým fanjšmekrům vrátil klasické pojmenování hráčů. Už to nebyl podhrotový útočník, štítový záložník nebo levé křídlo. Prostě hráč na postu 10, šestka nebo devítka.


Přesto byl k smíchu. Sparta pod ním trpěla. Zda to bylo jeho schopnostmi, nebo neochotou hráčů hrát zamýšlený systém, se dnes už můžeme jen dohadovat.

Zdeněk Ščasný a Andrea Stramaccioni
Zdroj: Profimedia Zdeněk Ščasný a Andrea Stramaccioni

Při poslední tiskové konferenci po zápase s Brnem Stramaccioni už mluvil smířlivě, jakoby tušil vývoj dalších dnů. Měl totiž za sebou čerstvou zkušenost. Konflikt se sportovním manažerem Zdeňkem Ščasným.


Ten se měl pokusit o poločasové přestávce dát týmu taktické pokyny. To ale byla pro Stramaccioniho rána pod pás. A když zápas skončil po 90 minutách 1:1 a Sparta doma ztratila další důležité body, měla se v kabině letenského týmu strhnout hádka. Ščasný versus Stramaccioni. Ač měl Ital několikanásobně vyšší plat, tohle nemohl ustát.

Andrea Stramaccioni a Adam Kotalík
Zdroj: Profimedia

„Děkuji úsilí prezidenta, ale po nedávných událostech nebylo možné pokračovat,“ svěřil se Andrea Stramaccioni italskému novináři Gianluigi Di Marziovi. Zdeněk Ščasný měl italského trenéra usměrňovat, Stramaccioni to ale nesl těžce. A kdoví, jestli si u majitele Sparty neřekl o konec sám.

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 15:00 16:45

   NHL: San Jose Sharks - Vegas Golden Knights

   16:45

   Teleshop

   17:00

   Fotbal: Werder Brémy - Bayern Mnichov

   18:40

   NHL News

   18:50

   Odpolední Sportovní noviny

   18:55

   Házená: TSV Hannover-Burgdorf - TBV Lemgo Lippe

 • Nova Sport 2

  • 15:35 17:30

   UFC Fight Night: Overeem vs. Oleinik

   17:30

   Teleshop

   17:45

   Filip Řeháček: Cesta do mistrovství světa Moto3

   18:00

   NHL: Washington Capitals - Carolina Hurricanes

   20:05

   Premier League Darts 2019

   23:30

   Major League Soccer Highlights (8)

Celý Program