Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

fotbal Nový hit

Neymarovy pády válcují internet! Už jste zkusili jeho challenge?

Neymar
Zdroj: Profimedia / Twitter
Neymar

O Neymarových hereckých výkonech se po čas světového šampionátu v Rusku mluvilo snad častěji než o těch fotbalových. Lidé se za představení v přerušené hře brazilské hvězdě vysmívají a jejich kreativita nebere konce. Vrcholem je poslední velký výmysl. Takzvaná "Neymar Challenge" se předvádí na ulicích, na stadionech o poločasové přestávce, v televizi nebo dokonce v reklamě.

Neymar patří k největším hvězdám světového fotbalu. Jako nejdražší hráč historie putoval minulý rok do francouzského PSG, ve kterém se prezentoval v tom nejlepším světle. Ve 30 zápasech dal 28 gólů a dalších 16 připravil pro své spoluhráče.

Ani na mistrovství světa v Rusku to nebylo vůbec zlé. 26letý útočník měl v 5 utkání statistiku 2+2 a táhl svou Brazílii turnajem. Jenže Brazílii nakonec vyřadil výběr Belgie a Neymar se svými spoluhráči si museli sbalit kufry.

O mistrovství se ale bude v souvislosti s Neymarem mluvit ještě hodně nahlas. Geniální fotbalista má totiž jednu špatnou vlastnost. Až moc ochotně se často kácí k zemi. Mluví se o tom, že ve zmiňovaných 5 zápasech strávil na zemi neuvěřitelných 15 minut, čímž se stal terčem posměchu. Hlavně jeho teatrálními pády v zápasech se Srbskem a Švýcarskem se teď hemží internet.

Neymar
Zdroj: Profimedia

Vynalézaví fotbaloví fanoušci už také vymysleli novou výzvu. Takzvanou "Neymar Challenge". Při té se prostě najednou skácíte k zemi. Ani není nutný kontakt, prostě a jednoduše si lehnete a předstíráte pořádnou bolest. A je úplně jedno kde nebo kdo jste. Ať už jste na ulici, na trávníku, v útrobách hokejového stadionu nebo točíte reklamu, jste televizní osobnost, fanoušek Mexika nebo maskot hokejového týmu.

Tady je výběr těch nejlepších:

med TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:35 01:05

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   01:05

   Fotbal: Vancouver Whitecaps FC - FC Dallas

   03:00

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   06:45

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   07:45

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   09:00

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

 • Nova Sport 2

  • 23:00 00:45

   Fotbal: Stade Rennes - Lille OSC

   00:45

   Element (388)

   01:00

   Házená: SC Magdeburg - VfL Gummersbach

   02:35

   NBA: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

   09:00

   Fotbal: Olympique Marseille - Montpellier HSC

   10:45

   Element (388)

Celý Program