už žádné motorky

Už je opravdu konec, připustil Abraham. Nevzal ani další nabídky

Tomáš Rambousek
Tomáš Rambousek
Publikováno 9. 3. 2020
Téma:

Motocyklový jezdec Karel Abraham opustil po konci loňské sezony svět MotoGP, stále je ale motoristickému prostředí blízko. Na brněnském Motosalonu ukázal fanouškům svůj stroj, se kterým brázdil okruhy a webu TN.cz poskytl exkluzivní rozhovor.

Je opravdu kariéra ve světe motocyklů uzavřená a nechybí Karlu Abrahamovi adrenalin? I na to přišla řeč.


„Dovolím si říct, že už je konec, i když jsem loni říkal, že kdyby byla nějaká zajímavá šance, tak to nevylučuji. Šance přišla, jeden jezdec v Aprilii byl testovaný na doping, ale bylo to celé zapeklité. První závod se měl jet už tento víkend, nikdo se se mnou však nedomluvil, tak to beru jako uzavřenou věc,“ přiznal nejúspěšnější český motocyklový jezdec poslední dekády.

Možná kdyby rozhodnutí o konci přišlo dřív, vzal by Abraham i angažmá v Moto2, kde v minulosti sbíral úspěchy. „Na to už bylo pozdě. To, že jsem skončil, jsem se dozvěděl v půlce listopadu, a to už byly všechny týmy obsazené.“


Připouští, že prostředí MotoGP je tak trochu i zkažené.„Rozhodně je. Tak to chodí v každém vrcholném prostředí, ať už je to sport nebo jakákoliv firma. Funguje to na velmi politické úrovni, což nikdy není úplně fér a někdy je to hodně složité. Ale tak to prostě je,“ neláme si s tím hlavu Abraham.Pak už ho nezlákaly ani zajímavé nabídky z dalších motocyklových disciplín a soutěží. „Nabídek přišlo docela dost – od superbiků britských a dokonce i amerických, které jsou hodně prestižní, byly i z „moto-éček“, tedy elektrických motorek, které občas jezdí i při MotoGP víkendech. Ale nezvolil jsem ani jednu z těchto cest. Nabídky nebyly špatné, ale rozhodl jsme se zvolit si jinou kariéru do budoucna,“ říká Karel Abraham.


Na motorku se ale přece jen posadí a občas vyjede i na české silnice. Bude si ale dávat setsakramentský pozor. „Já na silnici moc nejezdím, ale samozřejmě, občas se svezu. Jenže 100% bezpečné to není. Může se stát nepředvídatelné, na to musí být člověk připravený."

 

Uvažuje Karel Abrahám o roli českého manažera? Co prozradil o svém novém štěňátku? Podívejte se na bonusové video:

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: Atlanta United FC - New York Red Bulls

   09:05 10:45
   10:45

   Desert Dash - Ultra MTB Competition

   11:15

   MotoGP - VC Německa 2019 (závod Moto3)

   12:25

   MotoGP - VC Německa 2019 (závod Moto2)

   13:15

   MotoGP - VC Německa 2019 (závod MotoGP)

   14:45

   Filip Řeháček - zimní příprava

 • Nova Sport 2

  • TOP Liga ČTS by MONETA

   09:00 12:35
   12:35

   NBA Classic Games: Los Angeles Lakers - Indiana Pacers

   14:10

   Jíří Procházka - vědomý bojovník

   15:00

   UFC 251: Usman vs. Masvidal

   19:00

   NBA Classic Games: San Antonio Spurs - Phoenix Suns

   20:35

   Basketbal: Devin Booker - NEJ akce 2015 - 2020

Celý program