Úvodní triumf pro Dallas! Tampu trápila koncovka. Stars chyběl Faksa

Richard Wagner
20.9. 2020 7:27
NHL

Úvodní finále play-off NHL začali lépe hokejisté Dallasu, kteří si připsali první bod v sérii. V sestavě Stars ale chyběl Radek Faksa, kterého trápí poraněné zápěstí.

Vrchol NHL v netradičním termínu začal hodně zostra. Už v šesté minutě se Dallas poprvé radoval, když Hintz po objetí branky naservíroval mezi kruhy Hanleymu, jehož rána zapadla pod břevno.

Tampa ještě v první části našla odpověď, ve 13. minutě vyrazil Chudobin puk tak, že ten se od Gourdeho brusle odrazil do nohy Hintze a zapadl do sítě. Rozhodující byla druhá část, ve které měli hráči z Texasu více ze hry. Do vedení je dostal dorážkou vlastní střely Oleksiak a půl minuty před druhou pauzou se trefil i finský objev Kiviranta.

Třetí dějství bylo v podstatě už jen soubojem Tampy se skvělým Chudobinem v brance. Dvaadvacet pokusů Blesků ale ruský gólman zneškodnil, oproti tomu jeho kolega Vasilevskij řešil pouze jednu přímou střelu.

Dallas nakonec vyprodukoval v závěrečném dějství ještě jeden pokus, kterým podtrhl výhru. Dickinson se trefil do prázdné brány.

Tampa – Dallas 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Branky: 13. Gourde – 6. Hanley, 33. Oleksiak, 40. Kiviranta, 59. Dickinson. Stav série: 0:1.