Koronavirus na kurtech

Útrum mají i tenisté, finále Fed Cupu je odloženo. Přijde o turnaj i Praha?

České tenistky vyhrály Fed Cup v roce 2018
Zdroj: Profimedia
České tenistky ovládly Fed Cup naposledy v roce 2018. Po jednoleté odmlce se chtějí vrátit na trůn. Šanci ale možná vůbec nedostanou.
Richard Wagner
Richard Wagner
Publikováno 11. 3. 2020
Téma:

Mezinárodní tenisová federace zareagovala na nastalou situaci ohledně koronaviru poté, co se preventivní opatření začala týkat i Maďarska, které mělo hostit finále Fed Cupu. Velký otazík visí i nad českým turnajem J&T banka Prague Open.

Dalo se to čekat. V Maďarsku, kde se měl konat finálový trunaj Fed Cupu, byl vyhlášen podobně jako v dalších evropských zemích zákaz pořádání akcí s kumulací více jak sta osob.

 

Premiérově se finále Fed Cupu mělo zúčastnit dvanáct týmů. Pro českého tenisového fanouška je to o to větší rána, že se v Budapešti měly představit i Češky. Turnaj je zatím odložen na neurčito, ale v případě dalších problémů s virovou nákazou, která už byla označena za pandemii, by mohla být bitva o fedcupový trůn zrušena úplně.

Aktuálně se nehraje se ani pátý grandslamový turnaj v sezóně v Indian Wells. Pořadatelé byli nuceni turnaj, který měl začínat v pondělí, zrušit v podstatě v předvečer startu. Tenisté se dále nepodívají ani do Miami.

 

Otazníky visí i nad dalšími podniky. Mezi nimi je i největší tenisový turnaj pořádaný v České republice. Tradiční J&T banka Prague Open má startovat na konci dobna. "Bohužel si ani teoreticky nedovedu představit, že by na přelomu dubna a května turnaj proběhl," uvedl pro Tenisový svět Miroslav Černošek, majitel agentury Česká sportovní.

Čeští fanoušci by tak kromě finále velkého turnaje v blízké destinaci přišli i o tradičně hojně navštěvovaný tenisový podnik, který hostí pražský areál na Štvanici. 

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 15:00 16:45

   Basketbal: ERA Nymburk - Gaziantep

   16:45

   Fotbal: VfL Bochum - Bayern Mnichov

   18:30

   Odpolední sportovní noviny

   18:35

   Anglické kluby v Evropské lize 2019/2020

   20:20

   Freeride World Tour - Vallnord - Arcalis

   20:45

   Element (410)

 • Nova Sport 2

  • 14:40 16:20

   Fotbal: Lille OSC - AS Saint - Étienne

   16:20

   MotoGP – Virtuální závod

   17:00

   NHL: New Jersey Devils - Edmonton Oilers

   18:50

   NBA - Vzkazy hráčů na sociálních sítích

   19:00

   NBA All - Star Skills Competition 2020

   21:05

   Fotbal: Ligue 1 - TOP zákroky sezony (2)

Celý Program