Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 30. 4. 2018
Hokej Nominace na MS

Útoky na Jandače: Prober se a už táhni. Chceme Frka a Zadinu!

Josef Jandač, Martin Frk a Filip Zadina
Zdroj: Profimedia
Josef Jandač, Martin Frk a Filip Zadina

Má ránu jak z děla, ideální hráč na přesilovku. Druhý je nesporný talent a má před sebou slibnou budoucnost. Jak Martin Frk, tak Filip Zadina ale nejsou v konečné nominaci pro mistrovství světa. Trenér Josef Jandač dal přednost jiným. A fanoušci to nemohli nechat bez reakce. Na sociálních sítích na českého kouče tak mnozí útočí. Vadí jim i Tomáš Plekanec.

"Jandači, ty jsi idiot. Ať už se ten Jandač sbalí a táhne do Ruska. Jandač to tradičně p*sral, ostatně, jako všechny dřívější nominace. Jandači, prober se ty hňupe," útočí hokejoví nadšenci na kouče české reprezentace v diskuzích na sociálních sítích.

 

 

Mnohým vadí to, že v konečné nominaci chybí útočník Detroitu Martin Frk a velký talent Filip Zadina. Zatímco ten první hraje už stabilně v prvním týmu Detroitu Red Wings, ten druhý má podle mnohých slibnou budoucnost v NHL a na letošním draftu se umístí nejspíš na skvělém třetím místě. "Frk, jediný, co nemá novou smlouvu, po sezoně řekl, že chce hned reprezentovat, ale tu šanci ani nedostane," zlobí se fanoušek Jan v diskuzi.

 

Trenér Jandač má pro nenominování Martina Frka a Filipa Zadiny toho vysvětlení: "Zadina je určitě velmi šikovný hráč, který má před sebou slibnou budoucnost. Nicméně, pro něj by to byl v jeho věku velký skok z toho juniorského hokeje do seniorského. Jistě bude jednou patřit k našim nejlepším hráčům, v přípravě nás ale moc nepřesvědčil na to, aby dostal v týmu nějakou roli. Co se týče Frka, tak to pro mě bylo těžké rozhodnutí. V těch třech zápasech, které teď před šampionátem za národní tým odehrál, se nám upřímně moc nelíbil. Byl by to hráč na přesilovku, ale ani v nich se mu v těch zmíněných zápasech nedařilo," uvedl Josef Jandač na tiskové konferenci.

 

Tomáš Plekanec
Zdroj: Profimedia

 

Dlouho visel otazník nad Tomášem Plekancem, ten do Dánska nakonec odcestuje. "Tomáš má obrovské zkušenosti a hrál výborně v play off. Nebyl si však jistý, jestli nám pomůže. Loňský šampionát se mu nepovedl a on nechtěl zabírat místo mladším klukům. Jeho úloha ale bude taková, že bude radit mladším hráčům a plnit roli zkušeného hráče," vysvětlil Jandač. "K Plekancovi třeba ještě Jágra a Rolinka. Proč proboha zase ten Plekanec? Během sezony hrál šílenou tužku," reagují fanoušci na nominaci útočníka Toronta Maple Leafs.

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:00 15:20

   UFC 236: Holloway vs. Poirier 2

   15:20

   Florbal: Storvreta IBK - IBK Dalen

   16:55

   Teleshop

   17:10

   Fotbal: FC Nantes - Paris Saint - Germain

   18:50

   NHL News

   19:05

   Florbal: IBF Falun - Mullsjö AIS

 • Nova Sport 2

  • 13:30 15:30

   NBA: Los Angeles Clippers - Golden State Warriors

   15:30

   Off-road Maraton (1)

   15:50

   Filip Řeháček: Cesta do mistrovství světa Moto3

   16:00

   UFC Unleashed (2)

   16:50

   Teleshop

   17:05

   NHL: San Jose Sharks - Vegas Golden Knights

Celý Program