Útok na desítku nevyšel, Razýmová skončila na MS v poli poražených

Zdroj: Archiv Kateřina Razýmová
Otava redakční fotka
Marek Otava
2.3. 2021 15:04

Česká běžkyně na lyžích Kateřina Razýmová nenavázala na dobré výsledky ze Světového poháru a při závodě na mistrovství světa skončila až ve třetí desítce. V závodě na 10 kilometrů volně obsadila 25. místo, druhá česká závodnice Kateřina Janatová pak byla dokonce na 21. příčce. Zlatou medaili bere favorizovaná Norka Therese Johaugová.

29letá česká závodnice zajela při lednovém Světovém poháru sympatické deváté místo, a tak do úterního závodu vstupovala s velkými ambicemi.

Bohužel v německém Oberstdorfu se jí nedařilo a skončila až daleko za nejlepšími. Kateřína Razýmová tak nakonec umístila až pětadvacátá. Její reprezentační kolegyně Kateřina Janatová, pak skončila o čtyři příčky před ní. Třetí Češka Petra Hynčicová byla na 33. místě.

Volnou desítku na mistrovství světa ovládla Therese Johaugová, pro kterou je to už druhé zlato ze šampionátu. Stříbro a bronz si pak vyjely dvě Švédky - Karlssonová a Anderssonová.

Čeští fanoušci nemůžou na mistrovství světa ve snowboardingu sledovat výkony Ester Ledecké, která se zranila: