Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 16. 9. 2018
Ze soukromí Zoufalý tenista

Drsný útok hackerů na Berdycha: Takto ho přes účet ztrapnili! FOTO

Tomáš Berdych
Zdroj: Profimedia

Pokud na instagramu sledujete účet Tomáše Berdycha, asi jste si museli říkat, že se zbláznil. A podobný názor mělo i dalších 380 tisíc jeho fanoušků. Nesmyslné fotky a další příspěvky však mají své vysvětlení. Žádná kampaň ani nic podobného, ale útok hackerů. Český tenista se už k incidentu vyjádřil.

Zoufalý Berdych útok vysvětlil takto: "Někdo se mi hacknul na instagramový účet. Nemohu se přihlásit a nemám nad tím vůbec žádnou kontrolu," napsal český tenista na Twitter. Hackeři si dali opravdu záležet a Tomáše si pěkně vychutnali…

 

Tomáš Berdych
Zdroj: Instagram

 

Hackeři na Berdychově účtu promují účet s názvem memerkeemer. Ten má v tuto chvíli přes 3,5 tisíce fanoušků a jsou na něm příspěvky v podobném duchu, jako jsou ty, které hackeři umístili na tenistův profil. Během pár hodin kvůli tomu ztratil Berdych přes 10 tisíc sledujících.

 

 

Tomáš Berdych, který je momentálně zraněn a tak se během přerušené sezony zotavuje, není jediným tenistou, který se musí s útokem hackerů vypořádávat. Podobný problém měli v minulosti i Novak Djokovič či Rafael Nadal.

lju TN.cz