esportový tým

Útočník Agüero propadl videohrám. Po vzoru Jankta si založil vlastní tým

Sergio Aguero
Zdroj: Profimedia
Téma:

Esporty se těší mezi fotbalisty velkému zájmu. Po vzoru spousty klubů i několika fotbalistů se rozhodl založit vlastní esportový tým rovněž útočník Manchesteru City Sergio Agüero.

Nová organizace nese název KRÜ Esports a hvězdný útočník je jejím generálním ředitelem a zakladatelem. Sídlo má v Argentině a pobočku rovněž i v Barceloně. Esporty zaujaly slavného Argentince v letošním roce, kdy byl kvůli karanténě zavřený doma a propadl streamování.
 

Na streamovací platformě Twitch.tv často hraje Fifu, F1 2020, ale také třeba nejnovější hit Fall Guys. Na jaře také závodil ve virtuální Grand Prix Formule 1, kde reprezentoval tým Aston Martin Red Bull Racing.
 

Agüero se stal na Twitchi takřka okamžitě hitem, během vysílání baví fanoušky i tím, že volá dalším hvězdným fotbalistům, včetně jednoho z nejlepších fotbalistů současnosti Lionala Messiho.
 

Útočník zatím nezveřejnil další informace, jako třeba složení týmů, ba dokonce ani v jakých hrách se plánuje angažovat. Na stránkách organizace svítí odpočet s tím, že se víc informací zveřejní až za necelý měsíc.
 

“S KRÜ usilujeme o vytvoření rodiny se společnou vášní k videohrám. Nejen s našimi hráči a tvůrci obsahu, ale se všemi zaměstnanci a komunitou, kterou budeme budovat,” zní v prohlášení nového týmu.
 

Není prvním fotbalistou, který se rozhodl založit vlastní esportový tým. Svůj má například i český záložník ze Sampdorie Jakub Jankto (Sampi), ale také hvězdy jako Ruud Gullit (Team Gullit), Gareth Bale (Ellevens Esports), Ronaldinho Gaúcho (R10 Esports) či Mesut Özil (M10 Esports).

maj TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: Los Angeles FC - LA Galaxy

   09:05 11:00
   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Házená: HSG Wetzlar - MT Melsungen

   12:30

   Magazín Evropské ligy (2)

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Fotbal: Philadelphia Union - Toronto FC

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: FC Sochaux - Amiens SC

   09:00 10:45
   10:45

   Ligue 1 Highlights (8)

   11:40

   Engadin Wind - Competition

   12:10

   UFC Unleashed (9)

   13:00

   UFC 254: Chabib vs. Gaethje

   15:35

   NHL: Stanley Cup 2020

Celý program