Utah vyhrál popáté v řadě a vede celou NBA. Brooklyn znovu padl

Donovan Mitchell a Royce O
Donovan Mitchell a Royce O'Neale se radují
10.2. 2021 7:30

Fantastickou jízdu v letošní sezoně basketbalové NBA předvádí Utah Jazz. Loňský pátý celek Západní konference vyhrál popáté v řadě a s pěti prohrami z 25 zápasů vládné celé lize. Brooklyn se po získání Jamese Hardena stal jedním z favoritů ligy, ale trápí se. Proti Detroitu zapsal třetí prohru v řadě.

Basketbalisté Utahu letos ohromují svou formou. Před sezonou nepatřili k těm úplně největším favoritům NBA, ale nyní jedou na vítězné vlně a jsou nejlepším celkem ligy.

Sílu Utahu pocítil v noci Boston. Celtics v Salt Lake City zpočátku svému soupeři zdatně konkurovali, první čtvrtinu vyhráli a v polovině zápasu ztráceli na Jazz pouhý bod.

Jenže v třetí části si domácí vypracovali rozhodující náskok, díky němuž nakonec vyhráli 122:108. Donovan Mitchell nastřílel 36 bodů a přidal 4 doskoky a 9 asistencí. Pod košem tradičně zářil Rudy Gobert, jenž vedle dvanácti doskoků zvládl skórovat osmnáct bodů.

Brooklyn Nets se po získání Jamese Hardena z Houstonu zařadili mezi největší favority soutěže, ale zatím to skřípe. Z posledních pěti zápasů vyhráli pouze jeden nad Clippers.

Proti Detroitu se od prvních minut dostali do desetibodové ztráty, která v jednu chvíli narostla až na dvacet bodů. Nets náskok soupeře nakonec stáhli na 11 bodů, ale znamenalo to již třetí prohru v řadě.

Hardenovi se v ofenzivě dařilo, k 24 bodům přidal 6 doskoků a 12 asistencí, ale ve statistice +/- si připsal jedenáct záporných bodů. Hůře na tom byl jen další jeho hvězdný spoluhráč Kyrie Irving, jenž skončil na bilanci -13.