Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 12.2. 2017 11:03
Biatlon MS Hochfilzen

Úspěšný víkend Koukalové: Ze stíhačky bere skvělý bronz!

Gabriela Koukalová
Zdroj: Profimedia

Po včerejším zlatém sprintu završila Gabriela Koukalová úspěšný víkend bronzem na MS v Hochfilzenu. Ve stíhacím závodu sice pokazila první střelbu, kde udělala dvě chyby, ale dokázala se na dalších položkách oklepat a bere tak historicky první českou medaili v této disciplíně. Závod ovládla Laura Dahlmeierová, stříbro vybojovala Běloruska Domračevová.

 

Pro Koukalovou začala stíhačka jako ve zlém snu. Po startu z první pozice se jí na úvodní ležce zasekl náboj a při manipulaci se zbraní nabrala časovou ztrátu. "První střelba byla hrozná a je to věc, která se nestává úplně často. Vybrala si tam úplně všechno," řekl šéftrenér Ondřej Rybář.

 

 

Po dvou trestných kolech byla Koukalová průběžně třináctá s odstupem 42 sekund na čelo, ale pak už minula jen jeden terč a při závěrečné položce jí pomohla chyba Finky Kaisy Mäkäräinenové.

 

Koukalová získala pro český biatlon první medaili v této disciplíně v historii. Evu Puskarčíkovou odsunulo pět chyb až na 31. místo, čtyřiatřicátá byla Lucie Charvátová.

 

Vítězná Dahlmeierová obhájila ve stíhačce zlato z loňského MS v Oslu a celkově slaví desátou světovou medaili. Domračevová se dostala na stříbrnou pozici z 27. místa na startu a na pódiu stanula jen čtyři měsíce po porodu dcery, kterou má s norskou biatlonovou hvězdou Olem Einarem Björndalenem.

 

 

lju, ČTK TN.cz