Rozjetá Sparta zvládla reparát, lídr ze Slavie po letech dobyl Baník!

Ladislav Krejčí a Andreas Vindheim
Richard Wagner
Publikováno 20. 6. 2020

Pražská Sparta vyhrála pošesté v řadě a kráčí dál za bronzovou příčkou. Odnesl to Liberec, který na Letné neudržel nadějnou remízu a inkasoval čtyři góly. Vedoucí Slavia se v první půli prosadila dvakrát.

V prvním jarním kole se Liberci v Generali Česká pojišťovna aréně povedlo urvat výhru 2:0. To ještě vedl Spartu Václav Jílek. Pod Kotalovými křídly ale roztála a odplatu připravila ve velkém stylu.

Zápas se od úvodu vyvíjel jedním směrem. Sparta měla navrch a již v deváté minutě se do parádního Dočkalova centru zavěsil Hancko a hlavičkou nedal Nguyenovi šanci.

V 26. minutě naskočil na plac za zraněného Vindheima Frýdek, který o pár okamžiků později trefil na hranici vápna centrovaný míč a zavěsil přesně k tyči. Ke smůle Letenských ale mířil na svého brankáře, jenž neměl šanci doskočit.

Pražané ale měli více ze hry, byli útočnější a po zásluze ještě před poločasem vedli. Po chybě obrany se prosadil Sáček. Ve druhé půli si Sparta kontrolovala výsledek. Jistotu jí dal hlavičkující Krejčí a v nastavení podtrhl výhru zakonečním zblízka střídající Tetteh.

Slavia hraje v osm v Ostravě, kde by ráda uhrála lepší výsledek, než remízu 2:2, při které ztratila výhru v sedmé minutě nastavení. První poločas jí vyšel náramně.

Baník nastoupil zostra, ale slávisté se brzy chopili iniciativy. Laštůvka dvakrát vytáhl exkluzivní zákrok. Ve 14. minutě se chopil rohového kopu Ševčík. Parádně zakroucený bochánek poslal do sítě Zima, pro kterého to byl první zásah v ligové kariéře.

Baník pak spálil obří šanci na srovnání, dvě minuty před poločasem pak Stanciu vystřihl bravurní centr, který hlavičkou uklidil do sítě kapitán Slavie Bořil.

Druhý poločas si Slavia konrtolovala výsledek, Tecl se dokonce trefil do sítě, ale branka nebyla pro ofsajd uznána. V poslední minutě ostravští fotbalisté Slavii zavařili, parádní kombinaci zakončil gólem Buchta. Vzápětí ale sešívaní předvedli brejk, který zakončil smrtelně Musa.