ufc 245

Usman zlomil Covingtonovi čelist, Volkanovski udolal Hollowaye

Téma:

Kamaru Usman obhájil na eventu UFC 245 svůj mistrovský pás ve welterové ve váze. Duel s Colbym Covingtonem se protáhl na pět kol, vtom posledním ale Usman udolal svého soupeře několika přesnými ranami na hlavu a 50 sekund před vypršením časového limitu sudí zápas ukončil.

Covington vládl předzápasovým trashtalkům, v oktagonu se ale na něj Usman přichystal. „Celý týden, nebo spíš celý měsíc jsem slyšel Colby tohle a Colby támhleto, má Colbyho v hlavě a kdovíco ještě. Ale teď vám říkám, že důvod proč jsem nejlepší, je právě to, že má mysl je silnější než kohokoliv jiného,“ vyznal se Kamaru Usman v pozápasovém rozhovoru.


Usman byl v prvních dvou kolech v defenzivě, ve třetím kole ale Covington schytal tvrdou ránu na bradu a jak ukázalo vyšetření, zbytek zápasu bojoval se zlomenou čelistí.


Možná i proto třetí a čtvrté kolo patřilo Usmanovi a zřejmě i proto v pátém kole rozdal americký zápasník s nigerijskými kořeny rozhodující rány.


Druhý titulový zápas včera vyzněl lépe pro Alexandra Volkanovského, který ukončil půl roku dlouhou vládu Maxe Hollowaye. Atraktivní zápas museli rozhodnout po konci pátého kola až sudí, kteří dali přednost Volkanovskému.


„V této divizi jsme měli skvělé šampióny. José Aldo byl úžasný šampion. Max byl skvělý šampion. A já slibuji, že budu také skvělým a pokorným šampionem,“
vysekl Volkanovski poklonu svým předchůdcům. Holloway přijal prohru se ctí a a tvrdí, že neřekl poslední slovo. „Je mi teprve 28 let a stále se zlepšuji, Vrátím se, chlapi,“ dodal po souboji.

Ve třetím titulovém zápase obhájila vítězství Brazilka Amanda Nunesová. Ta však měla v souboji o pás v bantamové váze poměrně dost problémů s nizozemskou soupeřkou Germain de Randamieovou, se kterou se Nunesová utkala už v roce 2013 a zvítězila. Nizozemka dokázala odolat prvotnímu nátlaku brazilské šampionky a pak se dokonce dostala do situace, kdy mohla Nunesovou uškrtit. Z těžkého momentu se však brazilská zápasnice dokázala vyhrabat a nakonec zvítězila na body.


Prémii za představení večera získali Petr Jan a Irene Aldana. Rus Petr Jan si ocenení vysloužil za vskutku stylové ukončení zápasu s Urijahem Faberem, kterého poslal k zemi nejdříve na konci druhého kola a podruhé high-kickem v kole třetím.

Knock-out se povedl také Ireně Aldana, která se sice v boji s Ketlen Vieiraovou hodně bránila, ale tvrdý levý hák předčasně ukončil zápas.

ram TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Washington Capitals - Buffalo Sabres

   09:05 11:00
   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   NHL: Dallas Stars - Columbus Blue Jackets

   12:50

   Libor Suchánek - český rozhodčí v NHL

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Bike2Boat - MTB & Kayak Expedition

 • Nova Sport 2

  • Manchester United - Granada CF

   09:00 10:45
   10:45

   NBA Triple (4)

   11:00

   NBA: Los Angeles Lakers - Boston Celtics

   13:00

   AS Řím - AFC Ajax

   14:45

   Ragby: Itálie - Anglie

   16:25

   NHL: Dallas Stars - Columbus Blue Jackets

Celý program