UFC 246

Usman varuje McGregora. Radí mu ať zapomene na titul velterové váhy

Kamaru Usman varuje McGregora
Zdroj: profimedia / koláž tn.cz
Kamaru Usman varuje McGregora
Téma:
MMA

Kontroverzní ikona MMA Conor „The Notorious“ McGregor se už 18. ledna vrátí po více než roční pauze do klece. Bývalý dvojnásobný šampion je znovu odhodlán stát se králem UFC. Kromě odvety s Chabibem má v hledáčku titul do 77 kg. Proti tomu se vyhradil stávající šampion Kamaru Usman.

Ir se v comebacku postaví UFC veteránovi Donaldu "Cowboy" Cerronemu (36-13-1NC). Aby se mohli plně věnovat přípravě a nemuseli se zaobírat shazováním váhy, domluvili se zápasníci na kategorii do 77 kg. Ačkoli to pro McGregora bude teprve třetí duel ve velterové kategorii, už pomýšlí na titul.
 

Nástup ve velterové kategorii byl odůvodňován jako příprava pro případný duel s Jorgem Masvidalem (35-13-0) nebo třetí zápas s Natem Diazem (20-12-0). Avšak McGregor bere rok 2020 jako novou sezónu a klidně ve vyšší váhovce zůstane. „Líbí se mi pás velteru, líbil se mi pohled na Colbyho nebo Usmana. V 77 jsem otevřený všemu,“ komentoval Conor své cíle.

O jeho schopnostech pochybuje právě velterový šampion Kamaru „Noční můra“ Usman (16-1-0). „Chlapče, prosím jen si jdi pro porážku od Kovboje. Ani nezkoušel snít o velterovém pásu, protože tenhle sen se může rychle změnit v noční můru,“ vzkázal Conorovi na svém Twitteru.

Mnozí šance McGregora, který dříve získal tituly v pérové (do 66 kg) a lehké váze (do 70 kg), ve vyšší váhovce podceňují. Dokonce sám prezident Dana White řekl, že "Největší grázl" UFC Jorge Masvidal je na Conora moc velký. A to samé se může říct o 183 centimetrů vysokém Usmanovi. V jaké formě se McGregor na UFC 246 představí, zodpoví mnoho otázek, ale Ir se výzvy nebojí. "Pásy v kategoriích 70 a 77kg, to je to co mě zajímá," řekl v rozhovoru pro The Mac Life.

„Jsem zpátky ve svém starém nastavení. Chci konzistenci a soutěžení. To je to, co miluji. Mít zdravou mysl a tělo. To je vše, kdokoli, kdekoliv, je mi to jedno. Jsem zpět. Těším se až to předvedu 18. ledna a kdo bude další je jedno. Tohle je začátek sezóny 2020,“ řekl bývalý dvojnásobný šampion.

McGregor je rozhodnutý ve svém comebacku zvítězit. Otázkou zůstává, jak by pak jeho kariéra pokračovala. Zda poté přijde na řadu odveta s Chabibem Nurmagomedovem v lehké váze nebo Ir zůstane v sedmdesát sedmičce a bude usilovat o titul.

DC TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   Pobouření

   10:00

   Evropská liga - Nejhezčí góly podzimu

   10:25

   Fotbal: AC Sparta Praha B - FK Dukla Praha

   12:30

   Winter Games NZ - Obsidian Big Air

   13:00

   Florbal: Oilers - Tiikerit

 • Nova Sport 2

  • NHL: Pittsburgh Penguins - New York Rangers

   09:00 10:45
   10:45

   NHL: Arizona Coyotes - Vegas Golden Knights

   12:25

   Magazín NBA Action (5)

   12:50

   NBA - akce měsíce

   12:55

   Fotbal: FK Ústí nad Labem - SK Slavia Praha B

   14:35

   Evropská liga - podzim 2020

Celý program