Basketbalistky USK Praha
Skok Aleš
Aleš Skok
21.1. 2021 21:39

Basketbalistkám pražského USK nevyšel důležitý zápas s francouzským Lyonem, když padly 74:85 a s jistotou se tak nepodívají mezi nejlepší osmičku týmů letošní Euroligy.

USK sice začalo výborně a po trojce Kateřiny Elhotové se dostalo do vedení, ale francouzský celek poté začal šlapat a už po prvních deseti minutách vedl o osm bodů 24:18.

Do druhé čtvrtiny vstoupil lépe Lyon a náskok postupně navyšoval, v jednu chvíli až na 14 bodů. USK vypadalo, jako by se nemělo čeho chytit. Až v posledních dvou minutách dokázaly pražské basketbalistky snížit na rozdíl šesti bodů.

Hlavní problém českého týmu byl ve velkém počtu ztrát. Těch se ale nevyvaroval ani ve druhém poločase. Lyon si i díky tomu nadále udržoval náskok, který byl stále kolem deseti bodů a nepustil USK k žádnému výraznému přiblížení.

Lyon nakonec zvítězil 85:74 a USK tak definitivně zavřel dveře do čtvrtfinále. Zítra čeká na Královce svěřenkyně trenérky Hejkové poslední zápas ve skupině s polskou Gdyní, která je zatím suverénně poslední.

LDLC ASVEL Feminin - ZVVZ USK Praha 85:74 (24:16, 43:37, 59:52)