Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 27.8. 2016 12:55
česká želízka los prvního kola

US Open je tady: Plíšková je v klidu, Rosol to bude mít složité

Čeští tenisté
Zdroj: Profimedia

Tenisové US Open se nezadržitelně blíží a do hry zasáhnou i čeští tenisté. V prvním kole grandslamového turnaje přidělil los české tenisové jedničce Karolíně Plíškové Sofii Keninovou z USA, které patří 246. příčka žebříčku, Petře Kvitové Jelenu Ostapenkovou z Lotyšska. Z pohledu českých mužů má nejtěžšího soupeře asi Lukáš Rosol, který narazí na Brita Andyho Murrayho.

Tenista Radek Štěpánek se po postupu z kvalifikace do hlavní soutěže US Open utká v prvním kole s třicátým nasazeným Gillesem Simonem.

 

Sedmatřicetiletý bronzový olympijský medailista v mixu se s o šest let mladším Francouzem naposledy střetl v Davis Cupu v roce 2009 a vyhrál, celkovou bilanci má 2:1.

 

Druhý úspěšný český kvalifikant Jan Šátral, jenž si v New Yorku zahraje na grandslamu poprvé v kariéře, se v úvodním kole utká s Američanem Mackenziem McDonaldem.

Los grandslamového turnaje US Open - dvouhra mužů:

 

VESELÝ (ČR) - Myneni (Indie),
ŠÁTRAL (ČR) - McDonald (USA),

Simon (30-Fr.) - ŠTĚPÁNEK (ČR),
ROSOL (ČR) - A. Murray (2-Brit.).

 

Los grandslamového turnaje US Open - dvouhra žen:

 

ALLERTOVÁ (ČR) - Ivanovičová (29-Srb.),

ŠAFÁŘOVÁ (ČR) - Gavrilovová (Austr

SINIAKOVÁ (ČR) - Bouchardová (Kan.),

KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ (10-ČR) - Keninová (USA),

STRÝCOVÁ (18-ČR) - Niculescuová (Rum.),

KVITOVÁ (14-ČR) - Ostapenková (Lot.),

 

Třetí nasazená Češka Barbora Strýcová bude hrát v prvním kole s Rumunkou Monicou Niculescuovou. Denise Allertové los určil bývalou světovou jedničku a turnajové číslo 29 Anu Ivanovičovou ze Srbska, Lucii Šafářové naturalizovanou Australanku Darju Gavrilovovou a Kateřině Siniakové bývalou wimbledonskou finalistku Eugenii Bouchardovou z Kanady.

mm ČTK