Publikováno 6. 10. 2018
NHL Zvažuje další kroky

Uražený Kovář? Podle zámořských médií je ve hře konec v zámoří!

Jan Kovář
Zdroj: NHL media

V osmadvaceti letech si řekl, že má asi poslední šanci zahrát si NHL. Útočník Jan Kovář se těšil, že se stane základním stavebním kamenem New Yorku Islanders. Jenže ještě před sezonou ho vedení klubu poslalo na farmu do Bridgeportu, kde se český reprezentant podle zámořských novinářů nenahlásil a teď zvažuje, co bude dál.

Uznávaný americký novinář Arthur Staple na twitteru napsal: "Jan Kovář uvažuje o svých dalších krocích," s tím, že je ve hře i návrat do Evropy. Vypadá to, že zámořská kariéra zkušeného snajpra skončí dříve, než začala.

 

 

Trenérský štáb Islanders si přitom Jana Kováře pochvaloval. "Dorazil skvěle fyzicky připravený," chválil si českého útočníka před pár týdny kouč Barry Trotz. V přípravě měl Kovář za 4 zápasy jeden gól a jednu asistenci.

 

Útočník, který si za uplynulých 5 sezon udělal díky působení v ruském Magnitogorsku skvělé jméno, se tak nejspíš během několika následujících dnů rozhodne, jak to bude dál. S jeho premiérou v NHL to ale moc dobře nevypadá. Kovář přeci jen čekal, že bude hrát za velkou louží důležitější roli a s působením na farmě tak úplně nepočítal.

lju TN.cz