drž se šílené počasí

Upekla se v Melbourne: Německá tenistka se zhroutila vyčerpáním

Andrea Petkovicová
Zdroj: Twitter
Andrea Petkovicová
Téma:

Rok co rok musí tenisté na Australian Open čelit velkému vedru. Ve stínu je až 30 stupňů, na slunci skoro 40. Pro diváka je toto vedro úporné, ale mnohem větší muka zažívají samotní sportovci. Z vlastních zkušeností by o tom mohla vyprávět i německá tenistka Andrea Petkovicová, která kvůli vysoké teplotě zkolabovala přímo na kurtu.

Zápas se hrál ve velkém tempu, ale po jednom z odehraných míčků se Němka Petkovicová seseunula k zemi. Pak si klekla na kolena, poté si lehla na záda. Jednatřicetileté tenistce se během zápasu prvního kola Australian Open udělalo zle. V zápase, kde se postavila Rumunce Irině Beguové, přitom vyhrála Petkovicová v první sadu 7:6.


Nakonec jí ostatní pomohli na nohy a Andrea si sedla na svou lavici a okamžitě se jí ujali lékaři. Avšak ani při sezení jí však nebyla dobře a tak si zase lehla. Zápas pro ní jednoduše skončil.


"Způsobilo to vedro, minulý týden jsem marodila. Moje tělo bylo pravděpodobně oslabené, zkolabovala jsem z vyčerpání, sotva jsem mohla sedět," uvedla poté Petkovicová.


"Na kurtu jsem se cítila dobře. Ve druhém setu se mi však zhoršila koordinace. Bylo to teplem a dehydratací. Jako bych narazila na stěnu, snažila jsem se ze sebe dostat maximum," uzavřela třiašedesátá hráčka světa. Turnaj pro ní ale ještě nekončí, ukázat se může ve čtyřhře, ve které bude o postup do druhého kola hrát s parťačkou Monikou Puigovou.

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

pka TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   ATP Tour 250: Truist Atlanta Open

   10:40

   Sportovní originály - František Straka - hráč

   11:05

   ATP Tour 250: Generali Open

   12:45

   Kolo pro život - Dobříš

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • ATP Tour 250: Generali Open

   09:00 10:45
   10:45

   Fotbal: Ligue 1 - Nejlepší góly sezony

   11:00

   Fotbal: Trenčín - Zlaté Moravce

   12:45

   Tour de France - Speciál

   12:55

   Save Boxing II.

   13:45

   KSW 62: Kołecki vs. Szostak

Celý program