manchesterské derby

United vyhráli odvetu Carabao Cupu. Do finále ale postupují Citizens

Druhým finalistou anglického Carabao Cupu se stali fotbalisté Manchesteru City. Ti sice v odvetě semifinále podlehli svému městskému rivalovi United 0:1, ale vzhledem k výhře 3:1 v prvním zápase, se radují z postupu svěřenci Pepa Guardioly. Ve finále se prvního března utkají s Aston Villou.

V bitvě o Manchester začali lépe Citizens. Do utkání doslova vlétli. Za úvodní čtvrt hodinu si vypracovali tři velice slibné šance, ale pokaždé je brankář United David de Gea vychytal. Dvakrát vyzrál na Sergia Agüera a jednou na Rijáda Mahríze.

Rudí ďáblové byli hodně pasivní, ale také velmi efektivní. Hned první střela na bránu skončila gólem. V 36. minutě zahrával přímý kop Jesse Lingard. Odražený míč se dostal k Nemanju Matičovi, který halfvolejem překonal Claudia Brava.

Pro fanoušky domácího celku se jednalo o velký šok. Za pár minut se ale i oni mohli radovat z gólu. Jenže jen pár sekund. Raheem Sterling dostal míč do sítě, ale během přihrávky stál za obranou United, takže jeho trefa neplatila kvůli ofsajdu.

I ve druhé půli Maguire a spol. odolávali velkému tlaku. Citizens se dokázali vypracovat pár slibných šancí, ale v klíčových situacích nezvládli finální fázi. A když už Agüero překonal De Geu, gól opět kvůli ofsajdu neplatil. To už hosté dohrávali o deseti, protože byl po druhé žluté kartě vyloučen Matič.

Svěřence Pepa Guardioly to ale mrzet nemuselo, protože měli z prvního duelu náskok, který United smazat nedokázali, a tak si to 1. března s Aston Villou rozdají o vítězství v Carabao Cupu.