komentář k zápasu

Procházka po výhře Teixeiry popsal Santosovy chyby: Chtěl ho zabít!

Jiří Průša
Jiří Průša
Aktualizováno 18:24
8.11. 2020 17:30
Téma:
MMA

Situace na špici polotěžké váhy UFC je nyní zamotaná. Jiřího Procházku čeká souboj s Reyesem, Šampion Blachowicz by se měl utkat s Adesanyou ze střední váhy a mezitím se utkali Glover Teixeira s Thiago Santosem. Jiří Procházka okomentoval, co si o proběhlém zápasu myslí.

"Byť jsem tipoval Santose, tak se tam ukázala ta zkušenost, ta spousta fantastických let Glovera Teixeiry," vyzdvihl "Denisa" Teixeirovu velkou výhodu. Brazilec odzápasil již dvacet klání v UFC, a tak má zkušeností na rozdávání.


"Je to chybou Santose, že si to nepohlídal a nechal ten zápas takhle přenést na zem," okomentoval hlavní příčinu Santosovy prohry. Teixeira na začátku prvního kola schytal spoustu tvrdých ran, ale pak dokázal Santose dostat na zem, kde si s ním do konce druhého kola hrál.


Teixeira mohl ukončit soupeře už v druhém kole, ale k uškrcení mu chybělo pár sekund. Ve třetím kole chvíli na zemi dominoval Santos, jenže Teixera to dokázal obrátit a škrcení tentokrát dotáhl do soupeřova odklepání.


Další chybou byla podle "Denisy" Santosova neukázněnost. "Šlo na něm vidět, že do toho dával až moc emocí a chtěl ho zabít, ukončit. A tím se vyčerpal," našel chybu v boji poraženého fightera.


Co tento výsledek znamená pro Jiřího Procházku? "Pro mě to neznamená vůbec nic. Glover vyhrál, gratulace a jede se dál," odpověděl rázně český bijec, který se nyní chce soustředit pouze na plánovaný duel s Dominickem Reyesem.


"Je mi jedno, jak to zamíchá s kartama, protože já si stojím za tím, že musím být připravený na to, co je přímo teď přede mnou. A přede mnou je teď Reyes, a to je víc než Glover, Santos nebo kdokoliv jiný, takže nad tím teď vůbec neuvažuji,"
dodal na závěr.


Český samuraj by se měl s Reyesem utkat v hlavním zápase galavečera konaného 27. února příštího roku.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Arizona Coyotes - San Jose Sharks

   22:05 00:50
   00:50

   Petr Mrázek - český gólman v NHL

   01:05

   NHL: Detroit Red Wings - Carolina Hurricanes

   03:45

   Nejlepší momenty roku 2020 na Nova Sport

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: New Jersey Devils - Boston Bruins

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Angers SCO - Paris Saint - Germain

   20:55 22:55
   22:55

   NBA - akce měsíce

   23:05

   NBA: San Antonio Spurs - Houston Rockets

   01:30

   Rychlá kola (1)

   02:00

   Czech rally 2020 (7)

   02:30

   Florbal: TPS - Oilers

Celý program