komentář k zápasu

Procházka po výhře Teixeiry popsal Santosovy chyby: Chtěl ho zabít!

Jiří Průša
Jiří Průša
Aktualizováno 18:24
8.11. 2020 17:30
Téma:
MMA

Situace na špici polotěžké váhy UFC je nyní zamotaná. Jiřího Procházku čeká souboj s Reyesem, Šampion Blachowicz by se měl utkat s Adesanyou ze střední váhy a mezitím se utkali Glover Teixeira s Thiago Santosem. Jiří Procházka okomentoval, co si o proběhlém zápasu myslí.

"Byť jsem tipoval Santose, tak se tam ukázala ta zkušenost, ta spousta fantastických let Glovera Teixeiry," vyzdvihl "Denisa" Teixeirovu velkou výhodu. Brazilec odzápasil již dvacet klání v UFC, a tak má zkušeností na rozdávání.


"Je to chybou Santose, že si to nepohlídal a nechal ten zápas takhle přenést na zem," okomentoval hlavní příčinu Santosovy prohry. Teixeira na začátku prvního kola schytal spoustu tvrdých ran, ale pak dokázal Santose dostat na zem, kde si s ním do konce druhého kola hrál.


Teixeira mohl ukončit soupeře už v druhém kole, ale k uškrcení mu chybělo pár sekund. Ve třetím kole chvíli na zemi dominoval Santos, jenže Teixera to dokázal obrátit a škrcení tentokrát dotáhl do soupeřova odklepání.


Další chybou byla podle "Denisy" Santosova neukázněnost. "Šlo na něm vidět, že do toho dával až moc emocí a chtěl ho zabít, ukončit. A tím se vyčerpal," našel chybu v boji poraženého fightera.


Co tento výsledek znamená pro Jiřího Procházku? "Pro mě to neznamená vůbec nic. Glover vyhrál, gratulace a jede se dál," odpověděl rázně český bijec, který se nyní chce soustředit pouze na plánovaný duel s Dominickem Reyesem.


"Je mi jedno, jak to zamíchá s kartama, protože já si stojím za tím, že musím být připravený na to, co je přímo teď přede mnou. A přede mnou je teď Reyes, a to je víc než Glover, Santos nebo kdokoliv jiný, takže nad tím teď vůbec neuvažuji,"
dodal na závěr.


Český samuraj by se měl s Reyesem utkat v hlavním zápase galavečera konaného 27. února příštího roku.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Basketbal: ERA Nymburk - Casademont Zaragoza

   13:15 14:55
   14:55

   Ragby: Itálie - Anglie

   16:55

   Fotbal: Racing Strasbourg - Paris Saint - Germain

   19:00

   World Match Racing Tour - Bermuda Gold Cup

   19:30

   NHL News

   19:45

   Studio NHL

 • Nova Sport 2

  • Granada CF - Manchester United FC

   12:40 14:25
   14:25

   Ligue 1 Preview (32)

   14:50

   Bellator 256: Bader vs. Machida II

   16:50

   Championship League Pool Highlights 2021

   17:55

   Ragby: Wales - Irsko

   19:55

   Rok Evropského fotbalu pod Covidem - 19

Celý program