nový galavečer

UFC zavítá do Dublinu! Nastoupí McGregor před domácím publikem?

Conor McGregor
Zdroj: Profimedia
Conor McGregor
Téma:
MMA

Nejlepší MMA organizace světa oznámila, že se po čtyřech letech vrátí do Dublinu, domovinu hvězdy Conora McGregora. Nahrává tak jeho snu, zápasit před svými fanoušky. Navíc, během svého comebacku na začátku roku 2020 řekl, že si v Irsku umí představit i odvetu s Chabibem Nurmagomedovem.

Po čtyřicetivteřinové dominanci nad Donaldem Cerronem na UFC 246 přiznal na pozápasové konferenci, že by rád zápasil před irským publikem. „Jestli by se zápas konal na stadionu v Evropě, přiveďte toho grázla do Irska. Říkám to od začátku. Hrozně rád bych zápasil ve svém rodném městě. Bylo by to fantastické,“ řekl McGregor.
 

K radosti bývalého šampiona UFC oznámilo další turnaj pořádaný mimo území USA. Po čtyřech letech zavítá právě do hlavního města Irska. Naposledy tam pořádala galavečer v roce 2015 a rok předtím galavečer, na kterém v hlavním zápase nastoupil, ve svém třetím utkání v organizaci, právě Conor McGregor a ukončil Diega Brandaea. "Jsme zpátky. UFC Dublin," stojí pod příspěvkem na Instagramu.

Nicméně, že by se 15. srpna v kleci objevil právě McGregor, je nepravděpodobné. UFC v Dublinu hodlá pořádat menší turnaj ze série Fight Night. Taková událost je zkrátka pro hvězdu takových rozměrů moc malá a prezident organizace by riskoval ztrátu zisku. Avšak kdo ví, co nejprestižnější organizace plánuje.

Proti konání odvety s Chabibem Nurmagomedovem v Irsku stojí i fakt, že Dana White už dříve odmítl možnost duelu v Moskvě. Navíc považuje za Mekku UFC galavečerů Las Vegas. Město hříchů přináší největší návštěvnost i online sledovanost.

Ale stejně tak jako není jisté, kdo v Dublinu nastoupí, neví se ani jestli odveta vůbec bude. Pro české fanoušky MMA je důležité, že pokud chtějí v létě vidět ligu mistrů bojových sportů, nemusí cestovat přes velkou louži.

DC TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: Chicago Blackhawks - Boston Bruins

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Ragby: Itálie - Wales

   12:40

   Truck Racing Magazine (4)

   13:00

   MotoGP - VC Nizozemska 2019 (kvalifikace Moto3)

 • Nova Sport 2

  • TOP Liga ČTS by MONETA

   09:00 13:10
   13:10

   NBA Classic Games: Orlando Magic - Washinghton Wizards

   14:50

   Fotbal: Olympique Lyon - Lille OSC

   16:40

   CZECH Classic Open 2020

   17:00

   NHL: Carolina Hurricanes - San Jose Sharks

   18:45

   Element (417)

Celý program