dostane víza?

UFC zápasník nemůže vycestovat. Neohroženě požádal Donalda Trumpa!

Darren Till žádá Trumpa o vízum
Zdroj: profimedia / koláž tn.cz
Darren Till žádá Trumpa o vízum
Téma:
MMA

Britský zápasník Darren Till udělá cokoliv, aby docílil vysněného zápasu. Aby mohl odcestovat z rodného Liverpoolu do Las Vegas na UFC 248, nebál se požádat o víza toho nejvyššího. Poslal vzkaz samotnému prezidentovi USA Donaldu Trumpovi.

Na galavečeru UFC 248 se měl Jared Cannonier (13-4) utkat s bývalým šampionem střední váhy Robertem Whittakerem (20-5). Bohužel, ten z duelu odstoupil kvůli zdravotním problémům své dcery a čtyřka váhovky do čtyřiaosmdesáti kilogramů se ocitla bez soupeře. Příležitosti se chytil Darren Till (18-2-1) a přihlásil se o rivalův skalp. „Řekl jsem ano. Jsem připravený. Tenhle zápas se 7. března prostě odehraje. Velký respekt pro toho zabijáka, ale nakopu mu zadek,“ napsal rodák z Liverpoolu.
 

Cannonier se duelu nebrání, ale i ze strany Tilla se začaly objevovat nepříjemné komplikace. Prvně se měl Angličan potýkat se zraněním kotníku a pak přišly údajné rozpory s organizací. Darren prý žádal změnu své smlouvy se záměrem inkasovat za své výkony lepší finanční ohodnocení. „Bojuje s top pěti zápasníky naší divize. Bojoval o titul, měl by být sakra dobře placený,“ měl Cannonier pro rivala pochopení.

V neposlední řadě se proslýchá, že Till má problém s vydáním cestovních víz, stejně jako před jeho posledním zápasem s Kelvinem Gastelumem (15-5-1). Angličan se rozhodl vzít věci do vlastních rukou a ukázat, že o zápas opravdu stojí. „Dej mi vízum, ať mu můžu nakopat zadek,“ napsal v Instagramovém příspěvku adresovaném americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi.

Nicméně Darren Till je známý svým žertováním na sociálních sítích. Terčem jeho vtípků se stalo už několik zápasníků, a tak není vyloučeno, že pouze využil situace k vlastnímu pobavení. Pravá příčina jeho absence na UFC 248 může být opravdu zranění či nepohodnutí se s nejlepší organizací MMA světa.

Aniž by měli na 7. března potvrzený zápas, oba tvrdě trénují, drží váhu a věří, že se v kleci objeví. Cannonier má za sebou sérii tří vítězství a věří, že si zaslouží pás šampiona. „Je to pro mě jasný další krok. Teď a tady si zasloužím šanci na titul víc, než kdokoli jiný z top 10 střední váhy,“ prohlásil americký MMA zápasník. Prezident UFC ho prozatím zařadil jako náhradníka pro případ, že by někdo z hlavního zápasu Adesanya vs. Romero odstoupil.

Darren Till ve slibně rozjeté kariéře utrpěl dvě porážky, načež se rozhodl kvůli problémům se shazováním váhy přestoupit do těžší střední váhy. Tam znovu naskočil na vítěznou vlnu, když v těsném souboji porazil Gasteluma. V nové divizi je na páté pozici a před ním je právě Cannonier. Jejich souboj by tak přinesl nápovědu, kdo jako další vyzve šampiona.
 

Před UFC 248 si vychutnejte galavečer Fight Night 168 Anderson vs. Blachowicz 2. Sledujte ho v neděli 16. února živě od 2:00 ráno na Nova Sport 2 a Voyo.

Související témata:
DC TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Buffalo Sabres - Toronto Maple Leafs

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Caro North - Expedition Antarctica

   11:30

   Házená: Füchse Berlín - SC Magdeburg

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Fotbal: Girondins Bordeaux - Dijon FCO

   10:45

   SkiTour 2020 - Orlický maraton

   10:55

   UFC Reloaded (14)

   11:45

   UFC Reloaded (15)

   12:35

   Truck Racing Magazine - Dakar 2020

   13:00

   NHL: Carolina Hurricanes - Edmonton Oilers

Celý Program