bomby v karanténě

UFC zápasníci ukázali svůj trénink. Boxuje Procházka líp než McGregor?

David Chmátal
David Chmátal
2.4. 2020 6:20
Téma:
UFC

I přes současnou situaci se profesionální MMA zápasníci musí udržovat v kondici. Ačkoli většina z UFC fighterů nemá domluvený příští zápas, trénují v domácích podmínkách či v přírodě. Několik z nich se dokonce o své umění podělilo na sociálních sítích. Posuďte, kdo je nejlepší boxer.

V krizovém stavu a během uzavření tělocvičen se těžko hledá způsob, jak plnohodnotně trénovat. Nicméně řada zápasníků se dokáže zlepšovat v pohodlí domova. Jeden z nejlepších postojářů v UFC Conor McGregor ukázal, jak ve sklepě zlepšuje reflexy a načasování úderů. Sice s lehkostí, avšak s dokonalou přesností trefuje cvičného panáka.
 

Stejnou pomůcku využila pětka UFC žebříčku polotěžké váhy (do 93 kg) Corey „Overtime“ Anderson (13-5). V kleci několikrát ukázal svou sílu, nicméně na Blachowicze (26-8) v odvetném souboji 15. února nestačil. Po prohře nelení a tvrdě trénuje!

Trénovat do přírody vyrazil Aleksandar „Raketa“ Rakić (12-2), devítka UFC žebříčku polotěžké váhy. Na lapách předvedl hezkou kombinaci s úhybem a zpětným protiútokem. Chvíli to vypadalo, že jeho údery ohrozí při UFC premiéře českého samuraje Jiřího Procházku, ale Rakić pravděpodobně přijal výzvu v podobě Nikity Krylova (26-7).

A ani Jiří „Denisa“ Procházka (26-3-1) se nezahanbil. Na svém Instagramu zveřejnil domácí trénink na pytli. Aparát zásobuje nekončící sérií tvrdých úderů po vzoru nedělních BJPček. Svůj trénink v karanténě popsal jednoduše: „HomeOffice.“ Tedy práce z domova. Český samuraj zatím nezná pevné datum své UFC premiéry a situaci navíc zhoršil aktuální krizový stav. Nicméně podle indicií to vypadá, že se postaví Volkanovi Oezdemirovi (17-4).

O své boxerské umění se podělil i ranař Francis „Predátor“ Ngannou (14-3). Dvojka těžké váhy (nad 93 kg) využila prázdné tělocvičny a s trenérem procvičila boxerské kombinace na lapách. Francis měl koncem března změřit síly s neporaženým Jairzinho Rozenstruikem (14-3), avšak jejich duel byl přerušen kvůli pandemii koronaviru. Plamínek naděje pro střetnutí dvou továren na knockouty stálé hoří, neboť se objevily zprávy, že by právě tito bojovníci mohli doplnit dubnové UFC 249.

MMA zápasníci jak v UFC, tak třeba i na domácí scéně, dělají maximum, aby se udrželi v kondici. Bohužel, v současném stavu nikdo neví, kdy se situace uklidní a galavečery dostanou zelenou. Jediný, kdo se rozhodl vzdorovat koronaviru, je UFC, která hodlá 18. dubna uspořádat galavečer s pořadovým číslem 249.

 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   Pobouření

   10:00

   Evropská liga - Nejhezčí góly podzimu

   10:25

   Fotbal: AC Sparta Praha B - FK Dukla Praha

   12:30

   Winter Games NZ - Obsidian Big Air

   13:00

   Florbal: Oilers - Tiikerit

 • Nova Sport 2

  • NHL: Pittsburgh Penguins - New York Rangers

   09:00 10:45
   10:45

   NHL: Arizona Coyotes - Vegas Golden Knights

   12:25

   Magazín NBA Action (5)

   12:50

   NBA - akce měsíce

   12:55

   Fotbal: FK Ústí nad Labem - SK Slavia Praha B

   14:35

   Evropská liga - podzim 2020

Celý program