preventivní opatření

UFC v Brazílii v ohrožení! Kvůli koronaviru Dvořák možná nenastoupí

Dana White a David Dvořák
Zdroj: koláž tn.cz / profimedia
Dana White a David Dvořák
David Chmátal
David Chmátal
12.3. 2020 7:22
Téma:
MMA

Necelé čtyři dny zbývají do premiéry Davida Dvořáka v UFC. Český fighter i všichni ostatní zápasníci jsou již na místě, poskytují rozhovory a dodělávají váhu. Avšak uskutečnění galavečeru v hlavním městě Brazílie je ohroženo. Guvernér Ibanes Rocha, kvůli celosvětové hrozbě koronaviru, zakázal shromáždění nad 100 lidí.

Brazílie má 69 potvrzených případů z toho několik v hlavním městě. Guvernér Ibanes Rocha neváhal a do 16. března zakázal koncerty a sportovní akce, na kterých by se sešlo víc než 100 lidí.


Rozhodnutí se přímo týká nadcházejícího UFC Fight Night 170, jehož zlatý hřeb má být duel v lehké váze (do 70 kg) Kevin Lee vs. Charles Oliveira a na kterém se poprvé objeví i český fighter David Dvořák.

UFC zatím nevydalo oficiální rozhodnutí, ale proti nařízení vlády toho moc nezmůže ani nejlepší MMA organizace světa. Aréna pro 16 000 lidí, kde se má nadcházející galavečer odehrát, vydala prohlášení, že respektuje rozhodnutí vlády a chce se podílet na udržení veřejného zdraví a bezpečnosti. Nicméně na informace o UFC turnaji se stále čeká. Nabízí se možná varianta zápasit za zavřenými dveřmi bez přítomnosti diváků.

Úplným zrušením galavečera by se prodloužilo Dvořákovi čekání na vysněnou premiéru a prezident UFC Dana White by přišel o značné zisky. Nicméně už před UFC 248 naznačil, že si je vědom globálního rizika. „Všichni bychom měli mít nějaký plán. Je to vážné a řešíme, jak to ovlivní náš byznys tento rok. Zaobíráme se tím už déle než měsíc,“ vyjádřil se prezident UFC.

Narůstající hrozba nezasáhla jen UFC. Sportovní organizace a ligy po celém světě jsou zasaženy šířením koronaviru. V rámci preventivního opatření se ruší sportovní akce či probíhají bez přítomnosti publika. Česko-slovenská organizace OKTAGON musela přesunout svůj galavečer v Ostravě, One Championship odložila turnaj ve Vietnamu a stejně tak postupovalo i polské KSW. 
 

Pokud se galavečer UFC Fight Night 170 uskuteční, sledujte ho v sobotu 14. března živě na Nova Sport 2 a Voyo od 22 hodin.

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • ATP Tour 250: Mallorca Championships

   17:35 19:20
   19:20

   NHL News

   19:35

   ATP Tour 250: Mallorca Championships

   21:20

   Běhej lesy - Slavkovský les

   21:30

   FreeRiding Iran - MTB Road Trip

   22:00

   Racing magazine (4)

 • Nova Sport 2

  • Extremsportveko - The Beauty of Outdoor Sports

   18:55 19:20
   19:20

   F3 Asian Championship - Season Wrap - up 2021 Dokument o extrémních sportech

   19:50

   Fotbal: Ligue 1 - Nejlepší zákroky sezony (3)

   20:00

   NBA: Phoenix Suns - Los Angeles Clippers

   22:00

   Házená: Eulen Ludwigshafen - THW Kiel

   23:25

   Fotbal: Atlanta United FC - Philadelphia Union

Celý program