Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

nova sport ufc galavečer

UFC se vrací ke svým kořenům. Odhalíme tvář budoucí šampionky?

Valentina Shevchenko vs. Julianna Peňa
Zdroj: Twitter

Denver. Místo, kde se začal psát jeden velký příběh. Místo, kde se zrodila největší MMA organizace na světě. A také místo, kam se podíváme živě již tuto neděli. Teprve druhý letošní galavečer UFC nabídne čtveřici zajímavých zápasů, od postojářské bitvy, přes souboj zkušeností až po střet odlišných stylů. Jednoduše show, kde si každý najde to své.

Andrei Arlovski. Jméno, které se jednoduše může stát synonymem pro zkušenosti. Jeho MMA kariéru mu může závidět spousta zápasníků. Sáhl si na nejcennější zlato, ale rok 2016 se pro něj stal vysloveně katastrofou. Po skvělých výsledcích přišly tři prohry v řadě a rázem se ocitl na hraně.
 

Zítřejší zápas se pro něj může stát osudným, a tak ze sebe pokusí ve svých 37 letech dostat to nejlepší. Vycházející hvězda z Francie, Francis „Predator“ Ngannou, si ovšem z jeho statistik nic nedělá. Francouz s postavou jako z komiksu si krátí cestu UFC zatím jako nůž máslem. 4 zápasy, všechny ukončené před limitem a s nikým neměl větší obtíže. Nicméně Arlovski je jiný typ soupeře a Ngannou ví dobře o jedné z jeho slabin. Tou je brada, a pokud vezmeme v potaz fakt, že je Francis velký fanoušek Mikea Tysona, tak si domyslíme, jakou strategii si na zítra připraví.

 

Je symbolické, že právě z Denveru pochází jeden z nejpopulárnějších UFC zápasníků. Když UFC začalo, chodil ještě na základní školu, ale již v té době se možná začaly projevovat jeho sklony k adrenalinovým sportům. Řeč je samozřejmě o Donaldovi „Cowboy“ Cerronemu, který ještě v prosinci sundal zkušeného Matta Browna. Možnost zápasit doma si ale samozřejmě nenechal utéct, a tak po pár dnech odpočinku naskočil do tréninkového režimu.

 

Trénink nepodcenil, ani jeho soupeř Jorge Masvidal. Bývalý pouliční zápasník, ze stejné party jako Kimbo Slice, se rozhodl celý měsíc strávit právě v Coloradu a zvyknout si na tamní nadmořskou výšku. Pro zápasníky to bývá často nezvyk a síly dochází dřív, proto je lepší se takto připravit. O zápas s Cowboyem si vysloveně řekl a domácím fanouškům chce ukázat, že jejich kluk až tak dobrý není. Masvidal se rozhodně bitvy v postoji nezalekne a stejně tak Cowboy. Zde se tedy bude jednat o velkou štípanou. Pro Cerroneho mluví navíc jeho kopy, Masvidal zase může využít rychlého a agresivního startu.
 

Ronda Rousey je zřejmě definitivně pryč. Je tak na čase odhalit novou tvář ženské UFC scény. A proč to nemůže být zrovna Julianna Peňa nebo Valentina Shevchenko? Velmi vyrovnaný duel, kde ani sázkaři neví, na kterou stranu se přiklonit. Jedná se také o souboj odlišných stylů, ale vyhrát může pouze jedna a tím získat možnost bojovat i o titul.

 

Valentina má jeden z nejlepších postojů ve své divizi. Svým thajským boxem své soupeřky nenechá ani chvíli vydechnout, a pokud je nezasypává kopy a pěstmi, tak si připravuje kolena a lokty. Současně pro ni hovoří i velmi vyrovnaný duel se současnou šampionkou Amandou Nuňes, takže bychom se mohli dočkat zajímavé odvety. Ani její soupeřka, Julianna Peňa, ovšem není z cukru. V UFC doposud neprohrála, a tak zatím neodhalil její slabinu. O silné stránce zde není pochyb.
 

Julianna je vyložená zemařka, své protivnice si stáhne na zem a tam je okamžitě začne zasypávat údery. Pětikolový zápas večera odhalí, která z této dvojice má opravdu na to vyzvat šampionku Amandu Nuňes. Možná již zítra tak odhalíme novou královnu bantamové divize.

Zápasy začínají již v neděli ve dvě ráno, klasicky na stanici NOVA Sport 2 a portálu VOYO. Roli komentátorů se tentokrát ujme oblíbený Ondřej Novotný a zápasník MMA, Patrik Kincl.
 

Lukáš Zduba TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:35 01:35

   Mistrovství světa SKIF 2019

   01:35

   Fotbal: Toronto FC - Houston Dynamo

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: Toronto FC - Houston Dynamo

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Hokej: St.Louis Blues - vítěz Stanley Cupu 2019

 • Nova Sport 2

  • 00:00 00:10

   Ambassador’s 2019

   00:10

   Sport Hradec Cup 2019

   00:25

   Fotbal: LA Galaxy - Los Angeles Football Club

   02:10

   UFC Now (17)

   03:00

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Edwards

   09:00

   World Matchplay Darts 2019

Celý Program