černá kočka

UFC pověry: čeho se bojí nejtvrdší fighteři současnosti před zápasem?

Conor McGregor
Zdroj: Profimedia
Téma:
MMA

Před nástupem do klece sice neběhají černé kočky, ale i tak je nejlepší MMA organizace na světě opředená hned několika pověrami. Stejně jako se v play off neholí hokejisté ani UFC zápasníci by neměli navštěvovat holiče.

MMA zápasníci přípravě na své zápasy mnoho obětují a v závěru musí podstoupit drastické shazování váhy. Aby jejich snaha nebyla zbytečná, snaží se udělat maximum a vyvarovat se všem okolnostem, které by mohly zapříčinit jejich prohru. V UFC panuje několik pověr, kterým se přisuzuje moc rozhodnout o výsledku, ještě před vstupem do klece.


UFC kletby, které zápasníci nepodceňují:

1) Nechodit do noční show Conana O´Briena

„Conan“ je název pro populární americkou talkshow, kam často zavítají i UFC zápasníci. Nicméně postupem času se ukázalo, že účinkování v pořadu přináší smůlu.

Ronda Rousey (12-2-0) se jako host u Conana objevila těsně před utrpěním první porážky od Holly Holm (33-2-3). Stejně tak Conor McGregor (21-4-0) přijal pozvání a v show mluvil o svém jasném vítězství. Následně prohrál s Natem Diazem (20-12-0).

Před jejich odvetou pak udělal stejnou chybu Diaz. Možná je to náhoda, ale skutečností je, že účinkování v show ovlivňuje sázkové kurzy.

2) Nestříhat se v holičství týden před zápasem

V promo videích UFC Embedded zápasníci rádi ukazovali fanouškům, jak chodí ke kadeřníkovi. Nicméně statistika ukázala, že velice často, když se ve videu pochlubí svým novým sestřihem, prohrají.

Holičské kletbě podlehl například Daniel Cormier (22-2-1NC), Anthony Pettis (22-9-0), Rose Namajunas (8-4-0) a další. Možná je to pověra, avšak mnoho bojovníků si dnes raději zavolají kadeřníka na hotelový pokoj.

3) Obal na UFC videohře nosí smůlu

UFC spolu s EA Sports pravidelně vydává svou hru na konzole. V organizaci se povídá, že zápasník, který se stane tváří jednotlivých ročníků, prohraje svůj příští zápas, či jeho kariéra utrpí velkou ránu.

V roce 2014 byli na obalu Jon Jones a Alexander Gustafsson. Jonesovi byl následně odebrán titul, neboť způsobil autonehodu, od které následně odjel a švédský zápasník prohrál svůj následující zápas před domácím publikem.

O rok později se tvářemi stali Ronda Rousey a Conor McGregor, oba prohráli své příští zápasy.

4) Koho favorizuje Chael Sonnen, ten prohraje

Chael Sonnen je bývalý UFC zápasník a dnes MMA analytik pro ESPN. Bohužel pro ostatní bojovníky, když Sonnen při rozebírání blížícího se zápasu určí favorita, většinou prohraje. Přesvědčila se o tom Ronda Rousey, José Aldo (28-6-0) a další.

Všechny pověry přinášející smůlu, už byly několikrát pokořeny. I tak se jim někteří zápasníci stále vyhýbají či je alespoň neberou na lehkou váhu.

Ze statistiky vyplývá, že provinilci nerespektující UFC kletby, většinou prohrávají.

DC TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: Girondins Bordeaux - Paris Saint - Germain

   21:05 22:50
   22:50

   SkiTour - Bedřichovský Night Light Marathon

   23:00

   Večerní sportovní noviny

   23:05

   NHL News

   23:20

   NHL: San Jose Sharks - Colorado Avalanche

   01:05

   NHL: Carolina Hurricanes - Detroit Red Wings

 • Nova Sport 2

  • Ragby: Northampton Saints - Bath Rugby

   21:45 23:30
   23:30

   Basketbal: Dinamo Sassari - Casademont Zaragoza

   01:05

   NBA: Boston Celtics - Toronto Raptors

   09:00

   Fotbal: Rot - Weiß Essen - Holstein Kiel

   10:40

   Fotbal: Sportovní originály - Radoslav Látal

   11:00

   NBA: Boston Celtics - Toronto Raptors

Celý program