změna šampiona

UFC potřebuje šampiona, který není furt v průseru, říká si o titul Santos

Thiago Santos
Zdroj: Profimedia
David Chmátal
David Chmátal
Publikováno 28. 3. 2020
Téma:
UFC

UFC se zatím k situaci kolem Jona Jonese nevyjádřilo. Není se ani čemu divit, neboť nad nezodpovědným chováním šampiona lze jen nevěřícně kroutit hlavou. Za organizaci promluvil její zápasník a vidí to jasně. Kategorie do 93 kg potřebuje nového šampiona.

„UFC je se situací kolem Jonese obeznámena. V současnosti je s ním a jeho týmem v kontaktu, aby shromáždila informace,“ je zatím jediné stanovisko, které MMA organizace k případu zaujala. Ostatně Dana White má plné ruce práce s uskutečněním UFC 249 a řešit nepoučitelného gaunera je to poslední, co teď potřebuje.
 

Za UFC to vyřešila trojka žebříčku polotěžké váhy Thiago Santos (21-7). „Myslím, že polotěžká divize potřebuje nového šampiona. Takového, který není pořád v průseru. Myslím, že já a Reyes si zasloužíme titulový zápas,“ vyjádřil se Brazilec.

V případě, že by UFC uvolnilo titul, hodlá se o něj porvat s Dominikem Reyesem (12-1). Je to logická volba. V žebříčku jsou hned za sebou na první a druhé pozici, navíc oba s Jonesem předvedli vyrovnanou bitvu, kterou by leckdo připsal právě jim.

 

Jones znovu překročil meze. Ačkoli své fanoušky nabádal, aby v době karantény zůstali doma, sám se vyrazil projet. Bohužel si do auta přibalil lahev tvrdého alkoholu, drogy a neregistrovanou střelnou zbraň. Za řízení pod vlivem a podezření z použití zbraně na veřejnosti ho 26. března zadržela policie.

Provinilý vazbu opustil ještě ten den. Na konečný rozsudek si musí počkat do 8. dubna, kdy proběhne slyšení u soudu. Nicméně je jasné, že jeho chování mu znovu ovlivní kariéru. Kdo ví, jestli přijde suspendace či už počtvrté odebrání titulu nebo úplný konec.Jones se stal nejmladším UFC šampionem v historii. Hovoří se o něm jako o nejlepším zápasníkovi planety a v kleci jen těžko hledal konkurenci. Bohužel se nedokáže poučit ze svých chyb a ve dvaatřiceti letech stále překračuje hranice zákona. Svým chováním podkopává odkaz legendárního sportovce, na kterém dlouho pracoval.

DC TN.cz
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL Classic games: Vegas Golden Knights - San Jose Sharks

   09:05 11:00
   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Fotbal: DFB - Pokal Finále 2016: Bayern Mnichov - Borussia Dortmund

   13:30

   Polední sportovní noviny

   13:35

   TSV Hannover-Burgdorf - Die Eulen Ludwigshafen Záznam 23. kola německé házenkářské Bundesligy 2019/2020

   15:00

   Basketbal: Türk Telekom - Besiktas Sompo Sigorta

 • Nova Sport 2

  • Premier League Darts 2019

   09:00 11:10
   11:10

   Billa NHL Charity Showmatch

   13:30

   NBA Classic Games: Portland Trail Blazers - Los Angeles Lakers

   15:05

   Fotbal: Paris Saint - Germain - Olympique Lyon

   16:50

   UFC Fight Night: Woodley vs. Burns

   18:45

   Element (414)

Celý program