změna šampiona

UFC potřebuje šampiona, který není furt v průseru, říká si o titul Santos

Thiago Santos
Zdroj: Profimedia
David Chmátal
David Chmátal
28.3. 2020 8:22
Téma:
UFC

UFC se zatím k situaci kolem Jona Jonese nevyjádřilo. Není se ani čemu divit, neboť nad nezodpovědným chováním šampiona lze jen nevěřícně kroutit hlavou. Za organizaci promluvil její zápasník a vidí to jasně. Kategorie do 93 kg potřebuje nového šampiona.

„UFC je se situací kolem Jonese obeznámena. V současnosti je s ním a jeho týmem v kontaktu, aby shromáždila informace,“ je zatím jediné stanovisko, které MMA organizace k případu zaujala. Ostatně Dana White má plné ruce práce s uskutečněním UFC 249 a řešit nepoučitelného gaunera je to poslední, co teď potřebuje.
 

Za UFC to vyřešila trojka žebříčku polotěžké váhy Thiago Santos (21-7). „Myslím, že polotěžká divize potřebuje nového šampiona. Takového, který není pořád v průseru. Myslím, že já a Reyes si zasloužíme titulový zápas,“ vyjádřil se Brazilec.

V případě, že by UFC uvolnilo titul, hodlá se o něj porvat s Dominikem Reyesem (12-1). Je to logická volba. V žebříčku jsou hned za sebou na první a druhé pozici, navíc oba s Jonesem předvedli vyrovnanou bitvu, kterou by leckdo připsal právě jim.

 

Jones znovu překročil meze. Ačkoli své fanoušky nabádal, aby v době karantény zůstali doma, sám se vyrazil projet. Bohužel si do auta přibalil lahev tvrdého alkoholu, drogy a neregistrovanou střelnou zbraň. Za řízení pod vlivem a podezření z použití zbraně na veřejnosti ho 26. března zadržela policie.

Provinilý vazbu opustil ještě ten den. Na konečný rozsudek si musí počkat do 8. dubna, kdy proběhne slyšení u soudu. Nicméně je jasné, že jeho chování mu znovu ovlivní kariéru. Kdo ví, jestli přijde suspendace či už počtvrté odebrání titulu nebo úplný konec.Jones se stal nejmladším UFC šampionem v historii. Hovoří se o něm jako o nejlepším zápasníkovi planety a v kleci jen těžko hledal konkurenci. Bohužel se nedokáže poučit ze svých chyb a ve dvaatřiceti letech stále překračuje hranice zákona. Svým chováním podkopává odkaz legendárního sportovce, na kterém dlouho pracoval.

DC TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: Columbus Crew SC - New York Red Bulls

   02:45 04:30
   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: Philadelphia Union - New England Revolution

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Fotbal: RC Lens - FC Nantes

   12:50

   Lukáš Pešek Riding School - Nová generace 1

 • Nova Sport 2

  • Ragby: Anglie - Irsko

   09:00 10:45
   10:45

   Draft NBA 2020

   11:05

   King of the Court - Men

   11:30

   Engadin Wind - Documentary

   12:00

   Magazín Evropské ligy (4)

   12:50

   NBA - akce měsíce

Celý program