změna šampiona

UFC potřebuje šampiona, který není furt v průseru, říká si o titul Santos

Thiago Santos
Zdroj: Profimedia
David Chmátal
David Chmátal
28.3. 2020 8:22
Téma:
UFC

UFC se zatím k situaci kolem Jona Jonese nevyjádřilo. Není se ani čemu divit, neboť nad nezodpovědným chováním šampiona lze jen nevěřícně kroutit hlavou. Za organizaci promluvil její zápasník a vidí to jasně. Kategorie do 93 kg potřebuje nového šampiona.

„UFC je se situací kolem Jonese obeznámena. V současnosti je s ním a jeho týmem v kontaktu, aby shromáždila informace,“ je zatím jediné stanovisko, které MMA organizace k případu zaujala. Ostatně Dana White má plné ruce práce s uskutečněním UFC 249 a řešit nepoučitelného gaunera je to poslední, co teď potřebuje.
 

Za UFC to vyřešila trojka žebříčku polotěžké váhy Thiago Santos (21-7). „Myslím, že polotěžká divize potřebuje nového šampiona. Takového, který není pořád v průseru. Myslím, že já a Reyes si zasloužíme titulový zápas,“ vyjádřil se Brazilec.

V případě, že by UFC uvolnilo titul, hodlá se o něj porvat s Dominikem Reyesem (12-1). Je to logická volba. V žebříčku jsou hned za sebou na první a druhé pozici, navíc oba s Jonesem předvedli vyrovnanou bitvu, kterou by leckdo připsal právě jim.

 

Jones znovu překročil meze. Ačkoli své fanoušky nabádal, aby v době karantény zůstali doma, sám se vyrazil projet. Bohužel si do auta přibalil lahev tvrdého alkoholu, drogy a neregistrovanou střelnou zbraň. Za řízení pod vlivem a podezření z použití zbraně na veřejnosti ho 26. března zadržela policie.

Provinilý vazbu opustil ještě ten den. Na konečný rozsudek si musí počkat do 8. dubna, kdy proběhne slyšení u soudu. Nicméně je jasné, že jeho chování mu znovu ovlivní kariéru. Kdo ví, jestli přijde suspendace či už počtvrté odebrání titulu nebo úplný konec.Jones se stal nejmladším UFC šampionem v historii. Hovoří se o něm jako o nejlepším zápasníkovi planety a v kleci jen těžko hledal konkurenci. Bohužel se nedokáže poučit ze svých chyb a ve dvaatřiceti letech stále překračuje hranice zákona. Svým chováním podkopává odkaz legendárního sportovce, na kterém dlouho pracoval.

VOYO

Sledujte Nova Sport ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

DC TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • World Series of Poker 2020 (4/4)

   16:55 17:40
   17:40

   Sportovní originály - 180 s Chrisem Dobeym

   18:10

   NHL News

   18:25

   Házená: Bergischer HC - SC Magdeburg

   20:20

   Kolo pro život - Dobřichovice

   20:35

   Sestřih Evropské ligy UEFA (14)

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Olympique Lyon - FC Lorient

   16:55 18:55
   18:55

   NHL - akce měsíce

   19:05

   Fotbal: New York Red Bulls - Toronto FC

   21:05

   Fotbal: Vancouver Whitecaps FC - CF Montreal

   23:05

   Rychlá kola (5)

   23:35

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights (5)

Celý program