změna šampiona

UFC potřebuje šampiona, který není furt v průseru, říká si o titul Santos

Thiago Santos
Zdroj: Profimedia
David Chmátal
David Chmátal
Publikováno 28. 3. 2020
Téma:
UFC

UFC se zatím k situaci kolem Jona Jonese nevyjádřilo. Není se ani čemu divit, neboť nad nezodpovědným chováním šampiona lze jen nevěřícně kroutit hlavou. Za organizaci promluvil její zápasník a vidí to jasně. Kategorie do 93 kg potřebuje nového šampiona.

„UFC je se situací kolem Jonese obeznámena. V současnosti je s ním a jeho týmem v kontaktu, aby shromáždila informace,“ je zatím jediné stanovisko, které MMA organizace k případu zaujala. Ostatně Dana White má plné ruce práce s uskutečněním UFC 249 a řešit nepoučitelného gaunera je to poslední, co teď potřebuje.
 

Za UFC to vyřešila trojka žebříčku polotěžké váhy Thiago Santos (21-7). „Myslím, že polotěžká divize potřebuje nového šampiona. Takového, který není pořád v průseru. Myslím, že já a Reyes si zasloužíme titulový zápas,“ vyjádřil se Brazilec.

V případě, že by UFC uvolnilo titul, hodlá se o něj porvat s Dominikem Reyesem (12-1). Je to logická volba. V žebříčku jsou hned za sebou na první a druhé pozici, navíc oba s Jonesem předvedli vyrovnanou bitvu, kterou by leckdo připsal právě jim.

 

Jones znovu překročil meze. Ačkoli své fanoušky nabádal, aby v době karantény zůstali doma, sám se vyrazil projet. Bohužel si do auta přibalil lahev tvrdého alkoholu, drogy a neregistrovanou střelnou zbraň. Za řízení pod vlivem a podezření z použití zbraně na veřejnosti ho 26. března zadržela policie.

Provinilý vazbu opustil ještě ten den. Na konečný rozsudek si musí počkat do 8. dubna, kdy proběhne slyšení u soudu. Nicméně je jasné, že jeho chování mu znovu ovlivní kariéru. Kdo ví, jestli přijde suspendace či už počtvrté odebrání titulu nebo úplný konec.Jones se stal nejmladším UFC šampionem v historii. Hovoří se o něm jako o nejlepším zápasníkovi planety a v kleci jen těžko hledal konkurenci. Bohužel se nedokáže poučit ze svých chyb a ve dvaatřiceti letech stále překračuje hranice zákona. Svým chováním podkopává odkaz legendárního sportovce, na kterém dlouho pracoval.

DC TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Calgary Flames - Winnipeg Jets

   11:05 12:50
   12:50

   Nova Cup - Teplice nad Metují

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Trofej solidarity a naděje ČTS by Moneta - Liberec

   14:50

   RunTour - České Budějovice

   15:00

   Fotbal: Orlando City SC - Los Angeles FC

 • Nova Sport 2

  • UFC Reloaded (48)

   12:15 13:00
   13:00

   UFC Fight Night: Brunson vs. Shahbazyan

   15:00

   NHL: Vegas Golden Knights - Dallas Stars

   16:45

   Portiva Golf Trophy - Stroke Play Championship

   17:00

   Fotbal: San Jose Earthquakes - Minnesota United FC

   18:45

   Basketbal: Kyrie Irving - Kreativní zakončení 2015 - 2020

Celý program