UFC Fight Night 168

UFC na Novém Zélandu skončilo! Hlavní zápas přinesl napínavou bitvu

David Chmátal
David Chmátal
Publikováno 23. 2. 2020
Téma:
UFC

Další UFC galavečer se nachýlil ke konci. Nejprestižnější MMA organizace světa zavítala teprve potřetí v historii na Nový Zéland a fanouškům přinesla Fight Night 168. Hlavní karta nabídla pět duelů, včetně vyrovnané přestřelky v hlavním zápase Felder vs. Hooker.

V hlavním zápase večera nastoupily do klece dvě lehké váhy (do 70 kg) Paul Felder (17-4) a domácí Dan Hooker (19-8). Společný duel si domluvili už dávno. Novozélanďan vyzval svého soka tváří v tvář během pozápasového rozhovoru, po výhře v dubnu 2018.
 

O dva roky později se konečně v kleci potkali. Felder v posledním duelu překonal Edsona Barbozu (20-8), kterému Hooker naopak v roce 2018 podlehl. Ale do společného zápasu na pět kol oba nastoupili se sérií dvou výher. Pro zápasníky to bylo poprvé, co byli hlavními aktéry UFC galavečera.Divákům předvedli vyrovnaný souboj, který se protáhl na pět kol. Většinu času strávili zápasníci v postoji. Felder i přes zranění oka tlačil a připsal si víc signifikantních úderů. Ale k úspěchu chybělo prodloužení kombinací. Hooker se dobře pohyboval, kontroval výpady a postupně sbíral body. Otěže zápasu chvílemi držel každý z nich, ale po pětadvaceti minutách sudí rozhodli 2:1 pro domácího fightera.

V pěti kolech předvedli vyrovnanou přestřelku a oba si sáhli na dno svých sil. UFC je odměnilo oceněním zápas večera, čímž si oba bojovníci přijdou na milionový bonus.

Po porážce pětatřicetiletý Felder přiznal, že zvažuje ukončení MMA kariéry. Naopak vítěz neváhal a vyzval Justina Gaethijo (21-2), který v žebříčku lehkých vah zaujímá čtvrtou příčku. Přitom před hlavním zápasem oba aktéři pomýšleli na titul. Hooker zaujímá v žebříčku do sedmdesáti kilo sedmou pozici a jeho vyzyvatel šestou. Před nimi jsou už jen matadoři jako Conor McGregor, Justin Gaethje či Dustin Poirier.Na hlavní kartě nastoupili čtyři novozélandští bojovníci. Třem z nich se podařilo připsat si výhru před domácím publikem.
 

Kompletní výsledky UFC Fight Night 168:

Lehká váha: Paul Felder vs. Dan Hooker - Hooker rozhodnutím

Polotěžká váha: Jimmy Crute vs. Michal Oleksiejczuk – Crute 1. kolo submise (páka na ruku)

Slámová váha: Karolina Kowalkiewicz vs. Yan Xiaonan – Yan jednomyslným rozhodnutím

Těžká váha: Ben Sosoli vs. Marcos de Lima – de Lima 1. kolo KO

Lehká váha: Brad Riddell vs. Magomed Mustafaev – Brad Riddell rozhodnutím

 Jejich duel rozhodl o tom, kdo se přiblíží šanci na vyzvání neporaženého Chabiba Nurmagomedova. Nicméně na Dagestánského Orla se stojí dlouhá fronta. V dubnu ho čeká obhajoba proti Tony Fergusonovi a k tomu se začátkem roku 2020 vrátil jeho dlouholetý rival Conor „The Notorious“ McGregor.

 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Florbal: SPV - TPS

   16:00 18:00
   18:00

   GCF 62 - Cage Fight Olomouc

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   NHL News

   21:20

   Filip Řeháček - Andalusie

   21:35

   Off-road Maraton (2)

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: AS Monaco - Racing Strasbourg

   14:55 16:55
   16:55

   Fotbal: FC Lorient - Olympique Lyon

   18:55

   NBA: Los Angeles Lakers - Denver Nuggets

   20:55

   Fotbal: Stade Reims - Paris Saint - Germain

   22:50

   Fotbal: Leicester City - Arsenal FC

   00:35

   UFC Reloaded (62)

Celý program