nova sport hvězdy odchází

UFC může smutnit. Bellatoru se upsala jedna z jeho hvězd!

UFC
Zdroj: Twitter

Nedávné změny v UFC lákají některé zápasníky ozkoušet vody volného trhu. Není tak již pravidlem, že každý UFC zápasník automaticky podepisuje novou smlouvu pod UFC, ale začíná se dívat i kolem. O dalších světových organizacích MMA se tak mluví čím dál více a nutno říci, že poslední úlovek Bellatoru je opravdová extra třída!

Bellator nebo WSOF jsou organizace MMA, které poslední roky obohacují svůj roster zápasníků. Pod jejich značkou vznikají, jak nové talenty, tak bývalí zápasníci v UFC. Důvodů pro změnu organizace může být hned několik, např. nevyhovující podmínky nebo nedostatečné výsledky.


Jakmile se tedy objeví zprávy o tom, že některému zápasníků brzy vyprší smlouva jsou rázem agenti těchto společností hned u manažerů s lukrativními nabídkami. Pár let bylo UFC opravdovým monopolem v oblasti MMA, zvláště po úspěšném převzetí organizací Pride, WEC a Strikeforce, ale ty časy jsou pryč.


Ani UFC si nedokáže udržet všechny své hvězdy a jejich roster tento týden oficiálně opustil bývalý vyzyvatel o titul ve welterové váze, Rory MacDonald. Své úmysly podívat se po jiné organizaci dával jasně najevo již posledních několik týdnů, takže to v určitém ohledu není tak velké překvapení. Po takovém přístupu ani vedení UFC nehodlalo talentovaného Kanaďana udržet za každou cenu
 

Rory je považován za nejlepšího kanadského MMA zápasníka po éře GSPho. V UFC strávil posledních šest let, kde si udržel bilanci 9-4. Své dva poslední zápasy prohrál, ale ve své UFC kariéře dokázal porazit jména, jako jsou: Demian Maia, Nate Diaz, BJ Penn, nebo současného šampiona Tyrona Woodleyho.

 


Pojďmě si tak připomenout jeho kariéru v UFC krátkým sestřihem.

 

 

 

Lukáš Zduba TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 21:05 22:50

   Fotbal: Paris Saint - Germain - FC Nantes

   22:50

   NHL - akce měsíce

   23:00

   Večerní sportovní noviny

   23:05

   NHL News

   23:20

   NHL: Toronto Maple Leafs - Colorado Avalanche

   01:05

   NHL: Carolina Hurricanes - San Jose Sharks

 • Nova Sport 2

  • 21:45 22:00

   Element (402)

   22:00

   Basketbal: Iberostar Tenerife - Brose Bamberg

   23:40

   Fotbal: AS Saint - Étienne - OGC Nice

   01:25

   NBA – akce měsíce

   01:35

   NBA: Toronto Raptors - Houston Rockets

   09:00

   Fotbal: Olympique Lyon - Lille OSC

Celý Program