další zápas

UFC je v krizi! Zachrání ji jedině Conor McGregor návratem do klece

Conor McGregor má nový rekord
Zdroj: Profimedia
Conor McGregor má nový rekord
David Chmátal
David Chmátal
Publikováno 20. 3. 2020
Téma:
UFC

Každé sportovní odvětví zažívá během světové pandemie těžké chvíle. Výjimkou není ani MMA a nejprestižnější organizace UFC, která zrušila tři nadcházející eventy. Z krize ji má pomoct jediný člověk. Tím není nikdo jiný než Conor McGregor.

McGregor se zasloužil o popularitu MMA víc než kdo jiný. Jeho osoba přesáhla hranice oktagonu a na smíšené bojové umění přitáhla pozornost tisíce fanoušků po celém světě. Organizace, ve které irský ranař vybudoval svou kariéru, zažívá těžké chvíle, neboť kvůli bezpečnostním opatřením nemůže doručit svým fanouškům slíbené zápasy. A právě slavný Ir je tím, kdo organizaci vytáhne z nechtěného úpadku.
 

„Se všemi těmi zrušenými galavečery čeká UFC vzkříšení. Myslím, že 11. července přivede organizaci zpět k životu a všechny zpátky do starých kolejí. Modlím se a jsem si jistý, že i zbytek světa se modlí za ten zápas,“ řekl McGregorův trenér Owen Roddy v rozhovoru pro ESPN.

A proč zrovna 11. července? O tomto datu se mluví jako o nejpravděpodobnějším návratu McGregora do klece. Ir začátkem roku 2020 přerušil roční odpočinek a během první minuty vyřídil Donalda Cerroneho. Teď celý svět MMA čeká, kdo se mu postaví příště.

„Abych byl upřímný kdokoliv. Ale víte, je to Justin Gaethje. O něm se hodně mluví a je to výborný zápasník. Chtěl bych ten zápas vidět, vy byste ho chtěli vidět a celý svět by ho chtěl vidět,“ pokračoval McGregorův trenér o příštím možném soupeři. Podle mnohých Irovi ani nic jiného nezbývá, jestli si chce zasloužit titulovou šanci.

Sám McGregor chce v roce 2020 zápasit minimálně třikrát a kromě MMA zvažuje i návrat do boxerského ringu. Avšak před cestou mezi provazy si chce vyřídit účty s Chabibem Nurmagomedovem, který jej v roce 2018 porazil. „Budu zpátky v kleci velmi brzo a také počítám, že se vrátím k boxu. Musíte mě sledovat, ale věřte mi, že si to fanoušci užijí,“ vyjádřil se nedávno Conor o svých plánech.

„To, co zápasníci ani fanoušci nechtějí, je nudný zápas nebo nudná předehra. Já si užívám každý aspekt zápasení a moji fanoušci si zaslouží vidět pravého Conora. Jsem ochotný se porvat s každým, ostatně jak jsem to již dokázal mnohokrát. Dát vám to, co chcete,“ řekl McGregor. A naznačil, že se Gaethjemu nevyhýbá.

Teprve se uvidí, kdy a s kým Conor nastoupí a jestli UFC vůbec bude potřebovat zachránit. Vždyť prezident organizace dělá vše proto, aby doručil nejočekávanější zápas roku Chabib vs. Ferguson. Ať tak nebo tak, MMA čekájí velká představení.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Trofej solidarity a naděje ČTS by Moneta - Liberec

   13:05 14:50
   14:50

   RunTour - České Budějovice

   15:00

   Fotbal: Orlando City SC - Los Angeles FC

   16:45

   Element (419)

   16:55

   Kayaking Kerala - Part 1

   17:20

   Kayaking Kerala - Part 2

 • Nova Sport 2

  • UFC Fight Night: Brunson vs. Shahbazyan

   13:00 15:00
   15:00

   NHL: Vegas Golden Knights - Dallas Stars

   16:45

   Portiva Golf Trophy - Stroke Play Championship

   17:00

   Fotbal: San Jose Earthquakes - Minnesota United FC

   18:45

   Basketbal: Kyrie Irving - Kreativní zakončení 2015 - 2020

   19:00

   Basketbal: Giannis Antetokounmpo – NEJ akce 2015 - 2020

Celý program